Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Asgari Ücrette Gözler İkinci Toplantıya Çevrildi!

Gözer asgari ücrette gerçekleşecek ikinci toplantıya çevrilmişken, rakamların konuşulabileceğine dair açıklama geldi. Detaylar haberde....
Asgari Ücrette Gözler İkinci Toplantıya Çevrildi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ilk toplatışının 11 Aralık’ta gerçekleşmesinden sonra gözler ikinci toplantıya çevrildi. Sayılı günler kalan toplantı hakkında değerlendirmede bulunan Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Görevlisi Tarkan Zengin, beklentilerin dile getirileceği bir toplantı olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

TRT Haber’e değerlendirmede bulunan Zengin, ilk toplantı hakkında konuşarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın açıklamalarını değerlendirdi.

Zengin, Bakan Işıkhan’ın sosyal diyalog vurgusu yaptığını belirtti. İlk toplantıda işçi tarafının 4 üyesinin farklı iş kollarında asgari ücretle çalışan işçiler olmasının öne çıkan en önemli farklılık olduğunu söyledi.

İkinci toplantıda rakamların gündeme gelebileceğini aktardı. Bakan Işıkhan, ilk toplantıda çalışanları enflasyona ezdirmemek ve asgari ücreti en makul noktada belirlemek için çalışacaklarını söylemişti. Niyetlerinin asgari ücreti mutabakatla tespit etmek olduğunu belirtmişti.

Rakamların konuşulmasının beklendiği toplantıya yönelik Sosyal Güvenlik Müşaviri Ali Duman‘dan tahmin gelmişti. Pazarlık için tabanın yüzde 40 olacağını, işçi sendikalarının yüzde 55’in üzerinde bir rakamın konuşulabileceğini söylemişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.