Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aselsan’ın Kayıtlı Sermaye Tavan Artırımı Başvurusu Onaylandı

Aselsan’ın 5 yıllık süre için geçerli olacak, 10 milyar TL olarak belirlenen, kayıtlı sermaye tavanı başvurusuna SPK’dan onay geldi.
Aselsan’ın Kayıtlı Sermaye Tavan Artırımı Başvurusu Onaylandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. geçen hafta kayıtlı sermaye tavanını artırmaya karar verdiğini duyurmuştu. 17 Ocak tarihinde alınan karar kapsamında, 2 milyar TL olan kayıtlı sermaye tavanının 10 milyar TL’ye yükseltilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuru yapıldı.

Bugün yapılan açıklamada ise 19 Ocak 2023 tarihinde yapılan başvurunun SPK tarafından onaylandığı belirtildi.

26 Ocak 2023 tarihinde alınan onay yazısı ve Kurul onayını içeren tadil taslağında, Aselsan’ın 2.000.000.000 TL olan kayıtlı sermaye tavanının, 10.000.000.000 TL’ye yükseltilmesinin ve süresinin 2023 – 2027 olarak belirlenmesinin uygun görüldüğü belirtildi.

Esas sözleşmenin tadili için verilen onayın, bu yazı tarihinden itibaren 6 ay süreyle geçerli olduğu, 6 ay içinde genel kuruldan geçmemesi halinde kuruldan yeniden uygun görüş alınacağı bildirildi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: KAP

Kayıtlı Sermaye Sitemi Tebliği uyarınca, kurulun izin verdiği kayıtlı sermaye tavanı süresinin, izin verildiği yıl dahil olmak üzere beş yılı kapsadığı açıklandı.

GCM Yatırım Banner

Bu arada Aselsan’ın kalp akciğer makinesi, ödüle layık görüldü. Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada açık kalp ameliyatlarında kalp ve akciğer görevi gören makinenin, International Design Award 2022’de “Silver Tasarım Ödülü” kazandığı bildirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.