Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Aselsan Hisseleri Kayıtlı Sermaye Artırımı Kararıyla Fırladı

Aselsan kayıtlıs ermaye tavanını artırmaya karar verdiğini duyurdu. Bu gelişme sonrası hisselerde sert yükseliş yaşandı.
Aselsan Hisseleri Kayıtlı Sermaye Artırımı Kararıyla Fırladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. dün akşam piyasalar kapandıktan sonra yaptığı açıklamada, kayıtlı sermaye tavanını artırmaya karar verdiğini duyurdu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yer alan açıklamaya göre sektör lideri Aselsan, 2 Milyar TL olan kayıtlı sermaye tavanının 10 Milyar TL’ye yükseltilmesine karar verdi.

17.01.2023 tarihli yönetim kurulu kararı kapsamında, kayıtlı sermaye tavan artırımı ve esas sözleşme değişikliği için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurulmasına, beraberinde diğer işlemlerin yerine getirilmesine ve bunun için genel müdürlüğe yetki verilmesine karar verildiği bildirildi.

Aselsan Hisseleri Tavana Yaklaştı

Kaynak: Paratic Piyasalar

Son kapanışını 58,9 liradan yapana Aselsan hisseleri (ASELS), kayıtlı sermaye tavanının artırılacağı açıklamasının ardından yeni güne güçlü başladı.

Açılışı keskin bir sıçramayla yapan hisseler, 62,2 liradan işlemlere başladı. Saat 11.40’ta 64,45 liraya kadar ulaştı. Saat 13.16’da ise yüzde 7,05 değer kazancıyla 63,05’ten işlem görüyor.

Yıllık bazda yüzde 178 getiri sunan hisseler, bu ayın başında 69,70 ile rekor kırmıştı. Bu seviyeden sonra kazancının bir kısmını verdi. 12 Ocak’ta 53 liraya kadar geriledi.

Ancak borsanın genelinde görülen satış dalgasının kısa sürmesinin etkisiyle kayıplarını çok hızlı bir şekilde telafi etti. Haftalık bazda yüzde 20, aylık bazda ise 7’ye yakın yükseldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu