Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aselsan ve Smart Güneş’ten Güncel Haberler

Smart Güneş, Gebze'deki üretim tesisindeki greve yönelik son gelişmeleri paylaşırken, Aselsan ROKETSAN ile imzaladığı milyonluk sözleşmelerini duyurdu.
Aselsan ve Smart Güneş’ten Güncel Haberler
HABER GİRİŞ

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş., geçen hafta Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Gebze Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Tembelova alanı içindeki tesiste, çalışanların greve gitme kararı aldığını duyurmuştu. Şirket bugün konuya yönelik son gelişmeleri paylaştı. Bunun yanında Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş. ise sözleşme imzalanması hakkında açıklamada bulundu.

Smart Güneş tarafından yapılan açıklamada, 28.09.2023 tarihindeki duyuru hatırlatılarak şu ifadeler kullanıldı:

“Gebze Üretim Tesisimizde Birleşik Metal İş Sendikası tarafından 06.10.2023 tarihi itibariyle grev kararı alınmasına ilişkin kararın tarafımıza tebliğ edildiği ancak Sendika ile görüşmelerin devam ettiği belirtilmişti.”

Şirket, konuya ilişkin son gelişmeleri bildirerek, Gebze Üretim Tesisimiz ile ilgili olarak Birleşik Metal İş Sendikası ile devam eden Toplu İş Sözleşme görüşmelerinin 02.10.2023 tarihi itibariyle uzlaşma ile sonuçlandığını açıkladı. Gebze Tesisimizde üretimin kesintiye uğramaksızın süreceği belirtildi.

Aselsan’dan Milyonluk Sözleşmeler

Aselsan ise ROKESTAN ile imzaladığı Haberleşme Sistemleri, Arayıcı Başlık Sistemleri ve Atış Kontrol Sistemlerine ilişkin anlaşmasını duyurdu.

GCM Yatırım Banner

Şirket, 4.900.000 dolar, 5.233.100 euro ve 55.262.944 TL olan sözleşmeler imzaladığını açıkladı.

Söz konusu açıklamanın ROKETSAN’dan alınan izne istinaden yapıldığı kaydedildi. Bunun yanında yapılan anlaşmaların şirketin cirosunu olumlu etkileyeceği aktarıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.