Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Smart Güneş Çalışanları Grev Kararı Aldı

Smart Güneş, Gebze OSB Tembelova alanı içindeki tesiste, çalışanların Ekim ayının ilk haftasında greve gitme kararı aldığını duyurdu.
Smart Güneş Çalışanları Grev Kararı Aldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP), Gebze Üretim Tesisi sendika kararı ve tebligatı hakkında açıklama yaptı.

Birleşik Metal İş Sendikası, Sendika Genel Yönetim Kurulunun 26.09.2023 tarih ve 1090 sayılı kararı ile Gebze Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Tembelova Alanı 3200 Cadde N3207 Gebze-Kocaeli adresindeki üretim tesisinde grev kararı alındığı belirtildi.

Grev kararının 06.10.2023 tarihinde uygulamaya konulacağı belirtilirken, bu kararın şirkete tebliğ edildiği açıklandı.

Gebze Üretim Tesisi’nde üretimin halen devam ettiğini belirten Smart Güneş yönetimi, grev kararı alınmasının grevin uygulanacağı anlama gelmediğine dikkat çekti. Bu anlamda konuya ilişkin uzlaşma görüşmelerinin devam ettiğinin altı çizildi.

Aliağa ve Dilovası tesislerinin alınan grev kararı kapsamında olmadığı, buralardaki üretimin kesintisiz ve tam kapasite olarak devam ettiği söylendi. Bu kapsamda şirketin yıl sonu hedeflerinde öngörülen rakamlarda değişiklik beklenmediği ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Şirketten gelen bir diğer KAP duyurusunda ise mali ve operasyonel başarıları yurt içi ve yurt dışından finansal açıdan güçlü, nitelikli yatırımcıların sektöre ve bağlı ortaklıklarına olan ilginin arttığı söylendi.

27 Eylül 2023 tarihinde alınan karar kapsamında Smart Holding’in Smart Güneş’te sahibi olduğu kapalı hamiline nitelikli 12.117.600 adet SMRTG payını, ileride yurt dışı ve yurt içindeki nitelikli yatırımcılara potansiyel pay satışı için hazırlıklı olmak adına açık hale dönüştürmek için mevzuata uygun olarak Merkezi Kayıt Kuruluşu’na (MKK) başvurduğu ve başvuruya ilişkin olarak  gerekli açıklamaların KAP üzerinden yapıldığı belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.