Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ASELSAN ve Ahlatcı’dan Güncel Haberler

ASELSAN milyon dolarlık yeni iş sözleşmesini duyururken, Ahlatcı Enerya Enerji'nin halka arzı için SPK'ya ve Borsa İstanbul'a gerekli başvurunun yapıldığını açıkladı.
ASELSAN ve Ahlatcı’dan Güncel Haberler
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş ilişkisi hakkında, Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım Enerji ve Yatırım A.Ş. ise bağlı ortalığı Enerya Enerji A.Ş’nin halka arzına yönelik açıklamada bulundu.

ASELSAN, Savunma Sanayii Başkanlığı arasında AB-412 EP SG Helikopteri Modernizasyonu ve Entegrasyonu Projesi ile ilgili sözleşme imzaladığını duyurdu.

Şirket sözleşme bedelinin 51.764.332,48 dolar ve 81.665.400,86 TL tutarında olduğunu açıkladı. Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatın 2024-2030 yıllarında gerçekleştirileceği kaydedildi.

Ahlatçı, Enerya Enerji’nin Halka Arı  Başvuruda Bulundu

Ahlatcı ise Ocak ayında halka arz edeceğini duyurduğu Enerya Enerji hakkında açıklama yaptı. Şirket yüzde 99,7 oranında bağlı ortaklığı Enerya Enerji’nin halka arz başvurusu kapsamında gerekli başvuru dosyasının Sermaye Piyasası Kurulu’na ve Borsa İstanbul A.Ş’ye teslim edildiğini duyurdu.

Sermaye Piyasası Kurulu’na sunulan halka arz başvuru dosyası içerisinde yer alan taslak izahname ve fon kullanım yeri raporunun Enerya Enerji, Ahlatcı ve Vakıf Yatırım’ın resmi sitesinde yayımlanacağı paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca Enerya Enerji A.Ş.’nin halka arz süreci ile ilgili gelişmelerin kamuoyu ile paylaşılacağını aktardı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.