Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AHGAZ’ın İştiraki Enerya Enerji Halka Arz Edecek!

Borsa İstanbul’da yeni işlem görmeye başlayan AHGAZ, iştiraki olan Enerya Enerji’yi halka arz edecek. İşte detaylar;
AHGAZ’ın İştiraki Enerya Enerji Halka Arz Edecek!

Yakın zaman içinde halka arz olan ve Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım (AHGAZ), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı duyuruda iştiraki olan Enerya Enerji Anonim Şirketi’ni halka arz edecek.

Yapılan açıklamada, AHGAZ’ın yüzde 99,7 oranında paylarına sahip olduğu, İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü nezdinde “598378” sicil numarası ile kayıtlı Enerya Enerji Anonim Şirketi’nin paylarının halka arz edilmesine ilişkin çalışmaların başlatılmasına karar verildiği aktarıldı.

Bu kapsamda, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Borsa İstanbul, Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK), İstanbul Takas ve Saklama Bankası ve diğer kamu ve özel kuruluşlar nezdinde gerekli başvuru ve hazırlıkların yapılacağı belirtildi.

Enerya Enerji

Ahlatcı Holding çatısı altında faaliyet gösteren Enerya Enerji, 2003 yılından bugüne doğal gaz dağıtımında hizmet gösteren bir şirket olarak karşımıza çıkıyor.

Türkiye’nin en yaygın 2’inci özel doğal gaz dağıtım şirketi olan Enerya Enerji, 10 şehirde 30 yıl süreyle doğal gaz dağıtım lisansına sahip.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

1 milyon 800 bine yakın aboneye hizmet sunan şirketin şebeke uzunluğu 16.000 km, gaz hacmi ise yıllık 4,7 milyar metreküp.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu