Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Aselsan Hisseleri Savunma Sanayii Başkanlığı Sözleşmesiyle Yükseliyor

Savunma Sanayii Başkanlığı ile imzaladığı sözleşme sonrasında Aselsan hisseleri yükselişle fiyatlanıyor.
Aselsan Hisseleri Savunma Sanayii Başkanlığı Sözleşmesiyle Yükseliyor

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Savunma Sanayii Başkanlığı arasında devasa bir sözleşme imzaladı.

Bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada Aselsan, Mobil Kule ve Mobil Alçak İrtifa Hava Trafik Radar Sistemi Projesi ile ilgili olarak toplam bedeli 52 milyon ABD Doları ve 115 milyon TL tutarında sözleşme imzaladığını bildirdi.

Sözleşme kapsamında teslimatların 2026-2027 arasında gerçekleştirileceği ve açıklamanın Savunma Sanayii Başkanlığı’ndan alınan 22 Haziran 2021 tarihli izne istinaden yapıldığı eklendi.
Aselsan Hisse Yükseliş
Kaynak: piyasa.paratic.com

Dün yapılan açıklamada da Aselsan bir müşterisinin kullanımına yönelik toplam bedeli 42,6 milyon euro değerinde sözleşme imzaladığını duyurmuştu. Haberlerin ardından ASELS kodlu hisseler 23 Haziran seansına yükselişle başladı.

Dün 15,34 TL ile kapanış yapan Aselsan hisseleri, yeni güne 15,41 TL ile açılış yaptı. Açılışta en yüksek 15,50 TL’ye çıkarken TSİ 10.18’de yüzde 1,11 artıda fiyatlanıyor. 16 Haziran’daki 15,55 TL’nin ardından en yükseği gören hisseler açılıştan sonra 15,54 TL seviyesini test etti.

Son verilere göre hisseler için ilk teknik destek 15,43 TL iken ilk teknik direnç 15,56 TL’ye işaret etti. Bununla birlikte hisseler yıllık bazda yüzde 2,75 değer kaybetti. Bir ayda ise yalnızca yüzde 0,77 arttı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum