Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ASELSAN Borsadaki Yatırımcısına Seslendi

Borsada ilgiyle takip edilen şirketler arasında yer alan ASELSAN'ın yetkilisi, yatırımcısına seslendi. Detaylar haberde...
ASELSAN Borsadaki Yatırımcısına Seslendi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsada hisseleri yatırımcılar tarafından takip edilen şirketlerden biri olan Türkiye’nin önde gelen savunma sanayi şirketi ASELSAN’ın Mali Yönetim Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Fatih Güçlü, önemli açıklamalarda bulundu.

Güçlü, ASELSAN’ın Borsa İstanbul’daki durumuna yönelik değerlendirmede bulundu.

“Aselsan Her Zaman Yatırımcısının Arkasında”

2018 yılında ikinci halka arzı başarıyla gerçekleştirdiklerini belirtti. O günkü şartlarda 650 milyon dolarlık bir değeri ülkeye ve şirkete kazandırdıklarını açıkladı.

Şirket yetkilisi, bugün ASELSAN’ın Türkiye’de bireysel yatırımcı sayısı en fazla olan şirketlerden biri olduğunu vurguladı. Sayının 252 bin olduğunu kaydetti. Küçük yatırımcıyı, hissedarları korumanın şirket için önemli olduğunu bildirdi.

Yatırımcılarına seslenen Güçlü, “ASELSAN’a güvendiler ve uzun dönemde de hep kazandılar, güvenmeye devam etsinler. ASELSAN her zaman yatırımcısının arkasındadır.” açıklamasında bulundu.

GCM Yatırım Banner

“Borsada Birçok Şirket Hak Etmedikleri Kadar İskontolu”

Şirketin hisse değeri hakkında konuşa Güçlü, sadece ASELSAN’ın değil borsada işlem gören birçok şirketin hak etmedikleri kadar iskontolu ve  piyasa tabiriyle ucuz olduğunu söyledi.

Sektörde dünyada ilk 50 şirket arasında olduklarını fakat market değerlendirme açısından ziyadesiyle iskontolu olduklarını kaydetti.
Güçlü, “Şirketlerimizin uygun zamanlarda doğru yatırımlar yapılarak hak ettikleri yerleri yakalayacakları inancındayım. İnşallah hak etmediğimiz bu yerden kurtulur ve hak ettiğimiz yerlerde, zirvelerde finansal anlamda da oluruz.” Diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Şirket en son gündeme kendi tükettiği elektriği karşılamak için güneş enerji santrali kuracağını duyurmuştu. ASELSAN Öz Tüketim Güneş Enerjisi Santrali ile “2050 net sıfır emisyon” hedefine büyük katkı sağlanacağı, ayrıca santralin 2024 yılında faaliyete geçeceği bilgisi verilmişti.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.