Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Aseldan’dan 59.4 Milyon Euroluk Anlaşma

Türkiye'nin önde gelen savunma sanayi şirketi olan Aselsan, uluslararası bir müşterisi ile milyon euroluk satış sözleşmesi imzaladı. Detaylar haberde…
Aseldan’dan 59.4 Milyon Euroluk Anlaşma
Son Güncelleme: 
Yorum

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden sözleşme imzalanması hakkında açıklama yaptı.

Aselsan, söz konusu açıklamada uluslararası bir müşterisinin kullanımına yönelik olarak toplam bedeli 59 milyon 368 bin 579 euro tutarında bir satış sözleşmesi imzaladığını bildirdi.

Bu sözleşme kapsamında teslimatın 2024 yılında gerçekleştirileceği ifade edildi. Açıklamanın ise müşteriden alınan 06.01.2023 tarihli izne istinaden yapıldığı aktarıldı.

Paratic Piyasalar Aselsan Grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirket tarafından yapılan bu açıklama sonrasında (ASELS) kodlu hisselerine göz attığımızda saat 11:40’tan itibaren en yüksek 60.55’i en düşük ise 59.95’i gördü.

Saat 12:26’dan itibaren ise yüzde 3.48’lik artış ile 61’den işlem gördü.

Aselsan’ın hisselerinde aylık bazda yüzde 23.43’lük ve yıllık bazda 163.33’lük artış saptandı. Bunun aksine haftalık haftalık bazda yüzde 1.93’lük azalma kaydedildi.

Bu gelişmelerin öncesinde Aralık ayında şirketin, kurumsal yönetim derecelendirmesi açıklanmıştı. Şirketin notu 93,39 olarak revize edilerek kategoride yer almıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu