Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ARK Invest Kripto Para Piyasası için 2030 Tahminlerini Paylaştı

Yatırım yönetimi firması ARK Invest, kripto varlıkların 2030 yılına kadar geleneksel varlıklara rakip olacağını ve yeniden tanımlanacağını belirtti.
ARK Invest Kripto Para Piyasası için 2030 Tahminlerini Paylaştı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cathie Wood’un başında olduğu ARK Invest, kripto para piyasasına olan yakın ilgisiyle biliniyor. Şirket son raporunda, kripto sektörü için uzun vadeli tahminlerini paylaştı. Rapora göre kripto varlıklar gelecekte geleneksel varlıklara rakip olabilir ve kendisini yeniden tanımlayabilir.

Kripto yatırımcısı ve muhabir Lark Davis, ARK Invest’in kripto paranın 2030 yılına kadar 25 trilyon dolarlık bir varlık sınıfı olabileceği varsayımıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Kripto Endüstrisi için İddialı Tahmin

Davis, ARK Invest tarafından yayınlanan ve hem kripto varlıkların hem de diğer geleneksel varlıkların 2030’daki tahmini piyasa değerine atıfta bulunarak kripto para birimleri ve akıllı sözleşmelerin sırasıyla 20 trilyon dolar ve 5 trilyon dolar piyasa değeri oluşturabileceğini içeren bir grafik paylaştı.

Ark Invest 2030 kripto görünümü
Kaynak: Lark Davis/Twitter

ARK Invest, akıllı sözleşme ağlarının faydasını açıklarken, ademi merkeziyetçiliğin, halka açık blockchain altyapısının orijinal değer teklifini sürdürmek için daha kritik olduğunu kanıtladığını belirtti.

Raporda tokenize finansal varlıkların değeri zincir üzerinde büyüdükçe, merkezi olmayan uygulamalar ve bunlara güç sağlayan akıllı sözleşme ağlarının, 2030’a kadar yıllık 450 milyar dolar gelir elde edebileceği ve piyasa değerinin 5,3 trilyon dolara ulaşabileceği kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Şirket, merkezi olmayan finansın (DeFi), merkezi aracıların şeffaflığına işaret ederek umut verici bir alternatif olduğunu belirtti. Önceki iddiaları doğrulayan ARK Invest, akıllı sözleşmelerin 2030 yılına kadar yıllık 450 milyar dolarlık ücreti kolaylaştırabileceğini bildirdi.

Araştırmacılar ayrıca blockchain ağlarında merkeziyetsizliğin tam anlamıyla sağlanmasının görülenden zor olduğuna dikkat çekiyor. Bunun sektör için en büyük sorunlardan biri olduğunun altını çizdiler.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın