Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Argo Blockchain Düşen Gelir ve Kredi Borcu için Yüzlerce BTC Sattı

Madencilik sektörünün önde gelen şirketlerinden Argo Blockchain, varlıklarını satmak durumunda kalıyor.
Argo Blockchain Düşen Gelir ve Kredi Borcu için Yüzlerce BTC Sattı
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasasında yaşanan büyük düşüş, madencilik şirketlerinin varlıkları üzerinde satış baskısının artmasına neden oluyor. Sektörün tanınmış madencilik şirketlerinden Argo Blockchain, bu kararı alan son firma oldu.

Argo Blockchain daha önce Galaxy Digital’den almış olduğu krediyi ödemek için ortalama 24.500 dolar fiyat ile 637 Bitcoin satışı gerçekleştirdiğini açıkladı.

Kripto madencileri, ayı piyasası ile birlikte gelirleri düştüğü için BTC satışları gerçekleştiriyor. Argo, geçen yılın dördüncü çeyreğinden bu yana aşağı yönlü riski sınırlamak için türevler kullandığını ve risk yönetimi konusundaki yeteneklerini geliştirmek için tam zamanlı bir tüccar işe aldığını bildirdi.

Haziran sonu itibariyle, Londra’da listelenen Argo’nun Galaxy Digital ile ödenmemiş 22 milyon dolar borcu vardı. Firma, yıllık kazanç raporuna göre Aralık ayında Bitcoin ile teminatlandırılmış 30 milyon dolarlık kredi almıştı.

Gelirlerde Büyük Düşüş

Argo’nun kar marjında yüzde 80’in üzerinde düşüş kaydedildi. Şirket, Teksas’taki Helios tesisinde daha yüksek elektrik maliyetlerinden ve Bitcoin fiyat düşüşünden etkilendi.

GCM Yatırım Banner

Geçen ay Argo’nun geliri, artan hash oranı ve çalışma süresi nedeniyle önceki aya göre yüzde 46 daha fazla Bitcoin ürettiği için yüzde 10 artışla 4.35 milyon dolar oldu.

Geçtiğimiz haftalarda bir diğer madencilik devi Bitfarms, BTC satma kararı almıştı. Şirket Argo’ya benzer şekilde borcunu azaltmak için 3.000 adet BTC satışı gerçekleştirmişti.

Bitcoin geçen yılın Kasım ayında 69.000 dolar ile tarihi zirvesine dokunduktan sonra, geçen zaman içerisinde yüzde 70’in üzerinde değer kaybetti. Kripto para birimi yazım itibarıyla 20.800 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın