Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aracı Kurum Hava Yolu Hissesinden Bugün Hareket Bekliyor

Aracı kurum bugün yayımladığı teknik bülteninde bu 3 hisse için hareket beklediğini bildirdi. Bunun içinde hava yolu hissesi dikkat çekti. Detaylar haberde...
Aracı Kurum Hava Yolu Hissesinden Bugün Hareket Bekliyor
HABER GİRİŞ

Haftanın ikinci gününe düşüş seyrinde başlayan BIST 100 endeksi, dün kapanışı 9 bin 131,82 puandan yaptıktan sonra bugün açılışı 9 bin 108 puandan yaptı. BIST 100 endeksinin düşüş seyrinde başladığı günde İş Yatırım teknik bültenini yayımladı.

İş Yatırım teknik hareket beklediği hisseleri açıkladı. Bu hisselerden biri Alarko Holding A.Ş’nin (ALARK) hissesi oldu. Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş.’nin (SAHOL) hissesi ve Türk Hava Yolları A.O. (THYAO) hissesi teknik hareket beklenen hisseler oldu.

Teknik Hareket Beklenen Hisseler
Kaynak: İş Yatırım

Teknik Hareket Beklenen Hisseler Güne Nasıl Başladı?

ALARK hisseleri bugün açılışta kırmızı mumları yaktı. Hisseler 133 TL’den açılışı yaptıktan sonra 131,1 TL’ye kadar geriledi. Sonradan artışa geçen hisseler 131,7 TL’den fiyatlandı.

ALARK hisseleri yıllık bazda yüzde 63,01, aylık bazda yüzde 11,48 kazandırdı.

Güne kırmızı mum ile başlayan diğer hisselerden biri SAHOL hissesi oldu. Açılışı 80,3 TL’den yapan hisseler 79,35 TL’ye kadar geriledi. Kayıplarını toparlamaya başlayan hisseler yazım sırasında 80,5 TL’den işle gördü.

GCM Yatırım Banner

SAHOL hisseleri yıllık bazda yüzde 86,74, kazandırırken, haftalık bazda yüzde 4’e yakın kazanırdı.

Güne düşüş ile başlayan hava yolu hissesi THYAO açılışı 279,25 TL’den yaptı. 278,50 TL’ye indikten sonra toparlamaya geçen hisseler yazım sırasında 279,5 TL’den fiyatlandı. Yıllık yüzde 101,3 kazandıran THYAO hisseleri aylık yüzde 6’ya yakın kaybettirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.