Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aracı Kurum Bu Hisseyi 167 TL Hedefle Listeye Ekledi

Son dönemde yatırımlarıyla ve bedelsiz hikayesiyle öne çıkan Aksa Akrilik için hedef fiyat açıklandı. Ak Yatırım’ın tavsiyesi ne? İşte detaylar;
Aracı Kurum Bu Hisseyi 167 TL Hedefle Listeye Ekledi
HABER GİRİŞ

Ak Yatırım, 4 Haziran’da paylaştığı raporunda Aksa Akrilik (AKSA) için beklentilerini paylaştı. Yatırımcıların takip ettiği hisseler arasında yer alan Aksa Akrilik’in araştırma kapsamına eklendiği belirtildi.

1968 yılında kurulan Aksa Akrilik’in yüzde 25 Pazar payıyla dünyanın en büyük akrilik elyaf üreticilerinden biri olduğunu belirten Ak Yatırım, şirketin yıllık 355 bin ton kurulu kapasiteyle tekstil elyafı ve teknik elyaflar ürettiğini aktardı.

Aksa Akrilik’in hisse başına 167,1 TL olan 12 hedef fiyat ve “endeksin üzerinde getiri” tavsiyesiyle araştırma kapsamında dahil edildiği açıklandı.

Tavsiyenin gerekçeleri sıralandı:

  • Cazip değerleme
  • 2024’te karlılıkta beklenen iyileşme
  • 2025’ten itibaren tam etkisi görülecek olan yüksek marjlı yeni teknik elyaf iplik kapasitesi
  • Aksa’nın 20 milyon dolar yatırımla kuracağı bir ileri teknoloji tekstil ürünü olan “ultra yüksek moleküler ağırlıklı polietilen elyaf” ve Mithra üretim tesisinin gelecekte şirkete yeni gelir kaynakları yaratma potansiyeli

Ak Yatırım, AKSA’nın yüzde 1100 bedelsiz sermaye artırımının hisse performansına olumlu yansıyabileceğini ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Aksa Akrilik için riskler:

  • Hammadde maliyetleri ve akrilik talebini etkileyeceği için petrol fiyatlarında sert yükseliş ihtimali
  • Teknik elyaflardaki zayıf talebin beklenenden uzun süre devam etmesi ve talebi baskılayacak finansman koşullarının uzun süre devam edecek sıkılıkta olması
  • Türk lirasının değer kaybetmesinin sektörde ihracatçıları destekleyeceği için değerlemede yukarı yönlü bir risk

AKSA Hisselerinde Son Durum

Aracı Kurum Bu Hisseyi 167 TL Hedefle Listeye EklediKaynak: Paratic Piyasalar

Geçtiğimiz yılı 97,5 TL’den tamamlayan AKSA, 2024’te 17 Mayıs’ta 128 TL ile en yüksek seviyesini gördü. Bu noktadan itibaren dalgalı hareket eden hisse, 4 Haziran saat 17.20 itibarıyla yüzde 4,9 artışla 124,5 TL’den işlem görüyor. Hissede yıllık kazanç yüzde 95 düzeyinde bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.