Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aracı Kurum “Al” Dediği Hissedeki Potansiyeli Açıkladı

İş Yatırım, geçen yıl halka arz işlemlerini gerçekleştiren Atakey Patates için hedef fiyatını ve tavsiyesini açıkladı. İşte detaylar;
Aracı Kurum “Al” Dediği Hissedeki Potansiyeli Açıkladı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da aşağı yönlü hareketlerin öne çıktığı süreçte yatırımcılar, aracı kurumlar ve analistler 2024’ün ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıklayan şirketlere odaklandı. Bilançosu beğenilen şirketlerde beklentiler artarken zayıf gelen şirketlerde ise düşüyor.

İş Yatırım, 6 Haziran tarihinde paylaştığı araştırma raporunda 2023 yılında halka arz olan Atakey Patates (ATAKP) için değerlendirmelerini paylaştı.

Şirketin 1Ç24’te satışlarını yüzde 125 gibi önemli bir oranda artırarak 792 milyon TL’ye, faaliyet karını ise üç kat artarak 309 milyon TL’ye çıkardığı ifade edildi.

Üretim hacminin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 83 gibi önemli bir artışla 19 bin tona ulaştığı, satış hacminin yüzde 30 artışla 17 bin ton olarak gerçekleştiği kaydedildi.

Atakey Patates’in ilk çeyrekte 5,4 milyon TL net kar açıkladığına dikkat çekildi ve hisse için hedef fiyat 67,66 TL olarak sabit kaldı. İş Yatırım analistlerinin “al” tavsiyesi verdiği hissede yükselme potansiyeli yüzde 43 düzeyinde bulunuyor.

GCM Yatırım Banner

Aracı Kurum “Al” Dediği Hissedeki Potansiyeli Açıkladı Kaynak: Paratic Piyasalar

ATAKP, 27 Temmuz 2023’te 39,50 TL fiyatla Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamıştı. Halka arz sürecinden bu yana dalgalı hareketlerle öne çıkan hisse, 16 Şubat 2024’te 65,75 TL ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Bu noktada kalıcı olamayan ATAKP, 6 Haziran’da kapanışını yüzde 3,1 düşüşle 45,6 TL’den gerçekleştirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.