Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Araç Sahipleri Üzgün: Köprü Geçiş Ücretleri Uçtu

İTO tarafından paylaşılan verilere göre İstanbul’da fiyatı en çok artan ürün köprü geçiş ücretleri olurken en çok azalan giyim grubundan gömlek oldu. İşte detaylar;
Araç Sahipleri Üzgün: Köprü Geçiş Ücretleri Uçtu
HABER GİRİŞ

İstanbul Ticaret Odası (İTO), Ocak ayında İstanbul’da perakende fiyatı en fazla artan ve azalan ürünleri sıraladı. Verilere göre söz konusu dönemde fiyatı en çok artan köprü geçiş ücreti olurken en çok gerileyen gömlek oldu.

İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksi’ne göre 242 ürünün 158’inin perakende fiyatları yükselirken 30 ürünün fiyatı düştü. 54 ürünün fiyatı ise sabit kaldı.

Ocak ayında ulaştırma kategorisinde yer alan köprü geçiş ücreti yüzde 76,74 ile en çok artan ürün olarak kayıtlara geçti.

Fiyatları en çok artan diğer ürünler ise yüzde 56,39 ile diş tedavi ücreti, yüzde 49,11 ile kapıcı ücreti, yüzde 45,12 ile şehirlerarası otobüs bilet ücreti, yüzde 38,14 ile röntgen çekim ücreti, yüzde 37,60 ile laboratuvar tahlil ücreti olarak sıralandı. Gıda harcamalarında sebze ve meyveler arasında en fazla artan yüzde 34,16 ile yeşil soğan ve yüzde 33,47 ile kıvırcık salata oldu.

En Çok Fiyatı Düşen Ürün

Söz konusu dönemde giyim harcamaları arasında erkek giyim alt grubunda yer alan gömlek fiyatı yüzde 13,92 oranında düştü.

GCM Yatırım Banner

Giyim grubunda diğer ürünlere bakıldığında fiyatı en çok düşenler yüzde 9,04 ile takım elbise, yüzde 8,17 ile ceket oldu. Gıda grubunda portakalın fiyatı yüzde 7,46, kültür ve eğlence harcamalarında otel oda konaklama ücretinin yüzde 4,67 azaldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.