Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Annelere 325 Euro Destekten Sonra Yeni Paket Hazırlanıyor

Annelere aylık olarak verilecek 325 euro değerindeki ödeneğe yeni destekler eklenecek. İşte doğum paketinin detayları;
Annelere 325 Euro Destekten Sonra Yeni Paket Hazırlanıyor
HABER GİRİŞ

Türkiye’de eşik değerinin altında kalan nüfus yenilenme hızı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ana gündem maddesi oldu. Son 2 kabine toplantısında da bu gündeme yoğunlaşan Cumhurbaşkanı, ülkede azalan doğum oranlarını felaket olarak tanımladıktan sonra devreye alınacak yeni uygulamalar için harekete geçildi.

Çalışan anneleri desteklemeye yönelik geliştirilen doğum paketinin içeriğini aktaran Hürriyet’in haberine göre 4 aydan 1 yıla çıkarılması önerilen doğum iznine Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de sıcak bakıyor.

Paket ise doğum izniyle sınırlı kalmayacak. Dünya genelinde yürütülen uygulamalar örnek alınıp, ikinci ve üçüncü çocuğa kademeli olarak devlet desteği sağlanacak.


Aynı şekilde ikinci ve üçüncü çocuk için de kademeli olarak doğum izni artırılacak. Annenin iş hayatına döndüğü süreçte ise kreş desteği sağlanacak.

Maddi desteklerde kira yardımı ya da annenin özlük hakkıyla birlikte maaşında iyileşme de söz konusu olacak.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın