Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analistlerin Enerji Şirketi için Hedef Fiyatı 41 TL

2024’ün ilk çeyreğinde net karını geçen yıla kıyasla yüzde 380 artıran Galata Wınd Enerji için hedef fiyat açıklandı. Analistler ne diyor?
Analistlerin Enerji Şirketi için Hedef Fiyatı 41 TL
HABER GİRİŞ

Geçtiğimiz günlerde Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 2024’ün ilk çeyreğini kapsayan finansal sonuçlarını açıklayan Galata Wind Enerji (GWIND) için değerlendirmeler paylaşıldı.

Gedik Yatırım, 5 Haziran tarihinde paylaştığı raporunda şirketin net satışlarının yüzde 16,6 düşüşle 485 milyon TL seviyesinde gerçekleştiğini, net karın reel olarak yüzde 380 artışla 209 milyon TL’ye çıktığını belirtti.

Galata Wınd Enerji’nin rüzgar enerjisi santralleri (RES) üretim rakamlarının yüzde 9, güneş enerjisi rakamlarının yüzde 3 yükseldiği, kapasite kullanım oranının geçen yılın başında görülen oranla paralel kaldığı ifade edildi.1Ç23’te 95 milyon TL net parasal kayıpla net karı baskılanan şirketin 1Ç242te TMS29 düzeltme etkisiyle net karını artırdığı ve güçlü bir bilanço tablosu oluşturduğu kaydedildi.

Hedef Fiyat ve Değerlemeler

Gedik Yatırım, hissenin 2024 yılı beklentilerine göre 7,8 FD/FAVÖK ve 2025 yılı beklentilerine göre 4,9x FD/FAVÖK ile işlem gördüğünü, finansal sonuçların hisse üzerindeki etkisinin sınırlı negatif olabileceğini duyurdu.

Aracı kurum GWIND için 41,09 TL hedef fiyatını ve “endeksin üzerinde getiri” tavsiyesini korudu. Hissede yüzde 39,76 oranında getiri potansiyeline dikkat çekiliyor.

GCM Yatırım Banner

Analistlerin Enerji Şirketi için Hedef Fiyatı 41 TLKaynak: Paratic Piyasalar

Bilanço sonrasında GWIND hisselerinde satıcılı hareketler dikkat çekiyor. Hisse, 5 Haziran saat 13.50 itibarıyla yüzde 2,3 düşüşle 28,7 TL’den işlem görüyor. Hissede haftalık yüzde 7, aylık yüzde 2 değer kaybı görüldü. Yıllık kazanç ise yüzde 63,6 seviyesinde.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın