Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analist Uyardı: Chainlink Potansiyel Ralli için Bu Seviyeyi Tutmalı

Chainlink ağının para birimi LINK için potansiyel yüzde 8'lik ralli öngören analist, kritik seviyelere dikkat çekti. Detaylar haberde;
Analist Uyardı: Chainlink Potansiyel Ralli için Bu Seviyeyi Tutmalı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Amiral kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) dünkü fiyat sıçramasını kalıcı hale getirememesi ve gün içinde 26 bin dolar bareminin alt seviyelerine inmesiyle kripto pazarı ağırlıklı olarak kırmızı görünümlü bir gün geçiriyor. Chainlink de (LINK) mevcut düşüş ortamından nasibini alan önde gelen altcoinler arasında yer alıyor.

Piyasa değeriyle en büyük 21. kripto para birimi konumundaki LINK, son 24 saatte yüzde 5’in üzerinde değer kaybederken, son saatlerde düşüş eğilimini sürdürüyor.

Söz konusu değer kaybı, temelde daha geniş pazarda gözlemlenen genel zayıflığın etkisiyle LINK fiyatının birkaç ayın en düşük noktasına ulaşmasına neden oldu.

Analist, Düşüş Eğilimine Dikkat Çekti

Haftalık grafikte LINK’in yüzde 8’e yaklaşan değer kaybına uğradığını belirten kripto analisti Anush Samal, en yakın destekten hafif bir toparlanma olsa da, LINK’in teknik analizinin hala düşüş eğilimi gösterdiğini öne sürdü.

Bitcoin, önceki günler 25 bin dolar bölgesine düştükten sonra 26 bin dolar aralığına geri dönerken, altcoinler de bu süreçte kendi kurtarma süreçlerini başlattı. Samal, bu toparlanmanın sürdürülebilirliğinin, talebin geri gelmesine ve piyasada alım güvenine bağlı olduğunun altını çizdi.

GCM Yatırım Banner

LINK’in önemli bir fiyat artışı yaşaması için genel direnç seviyesini aşması gerektiğine dikkat çekti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Kritik 8.70 dolar seviyesinde güçlü bir dirençle karşılaştığından beri, ayıların piyasaya hakim olduğunu ve bu durumun yoğun satış baskısına ve önemli destek seviyelerinin kırılmasına neden olduğunu belirtti. Şu anda LINK’in piyasa değerinin düşük kalmaya devam ettiğine ve haber yazımı itibarıyla pazarda alıcı bulunmadığına dikkat çekti.

LINK için Takip Edilmesi Gereken Seviyeler

Bitcoin 26 bin dolar seviyesine sıçrarken, LINK’in de 6 dolar destek seviyesinden bir sıçrama yaşadığını söyleyen analist, altcoin için öncelikli direnç alanının 6.36 dolar olduğunu ifade etti.

Bu direnç seviyesinin aşılması halinde, Chainlink’in potansiyel olarak 6.70 dolara ulaşabileceğini ve bunun da yüzde 8’lik bir ralliye yol açabileceğinin altını çizdi.

“Düşüş Devam Ederken Bu Alana Dikkat Edilmeli”

Bununla birlikte, hakim piyasa zayıflığının, LINK’in daha fazla değer kaybetmesine neden olabileceğini belirtmekte fayda olduğunu da sözlerine ekledi.

Böyle bir senaryoda, mevcut fiyat seviyesinden düşüşün kripto parayı 5.60 dolara kadar çekebileceğini belirtti. Açıklamasının devamında boğaların, fiyatı 5.60 dolarda korumayı başarmasının, LINK’in 7 dolar seviyesinin üzerine çıkmasının yolunu açabileceğini kaydetti.

Mevcut düşük satın alma güveni nedeniyle, altcoine olan talebin düşük kaldığı bilgisini veren Samal, göreceli güç endeksinin (RSI) yarı çizginin altında olmasının satıcıların piyasaya hakim olduğunu göstermesi nedeniyle önemli olduğunu belirtti.

Fiyat momentumunu ve değişikliklerini gösteren hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD) göstergesinin, altcoin için satış sinyalleriyle ilişkili kırmızı histogramlar oluşturmasının, LINK için düşüş eğilimine işaret ettiğini sözlerine ekledi.

LINK fiyatı, haber yazımı itibarıyla 5.94 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.