Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analist Sunumunu Yayımlayan Orge Elektrik Hisseleri Hızlı Düşüyor

2021 yılının ilk analist sunumunu yayımlayan Orge Elektrik'in hisseleri 2021 yılında tamamlanması öngörülen projelere rağmen hızlı düşüş kaydediyor.
Analist Sunumunu Yayımlayan Orge Elektrik Hisseleri Hızlı Düşüyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş (Orge Elektrik) 2021 yılına ait ilk analist sunumunu bugün yayımladı. Tamamlanan projeleri, risk yönetimi gibi önemli konuların ele alındığı sunumda, koronavirüs etkisine de yer verildi.

Orge Elektrik, cari dönemde devam eden 10 projenin 1’inde geçici iş durgunluğu yaşandığını belirtirken, 13 Mayıs’tan itibaren tüm projelerin faaliyette olacağını duyurdu. Merkez ofislerinde %90 oranında uzaktan çalışma gerçekleştirildiğini belirten şirket, faaliyet marjlarında ve şirket gelirlerinde geçici ve kısmi daralma gözlendiğini ifade etti.

Şirket devam eden 11 projesinin sadece 1 tanesinin tamamlanma tarihini Haziran 2023 olarak belirledi. 10 projenin ise 2021 yılının Mart ayından itibaren sonuçlanmaya başlayacağını gösterdi. Analist sunumunun ardından ORGE kodlu hisseler, düşüş kaydetmeye başladı.

Orge Elektrik hisseleri, güne 11,26 liradan başladıktan sonra TSİ 10.10 sularında 11,31 liraya kadar yükseldi.
Orge Elektrik Yüzde 1,24 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Dünkü işlemleri 11,29 liradan tamamlayan hisseler, güne düşüşle başlarken açılıştan kısa süre yükseldi. Ancak burada kalıcı olmayan hisseler hızlı bir geri çekilme göstermeye başladı. TSİ 10.50 sularında 11,07 liraya kadar geriledi.

Orge Elektrik hisseleri TSİ 11.15 sularında %0,80 oranında düşüşle 11,20 liradan işlem görmeye başladı. Hisseler açılıştan kısa süre sonra %1,5 civarında düşüş kaydetmişti. Daha sonra bir miktar toparlanmayı başardı.

GCM Yatırım Banner

Hisselerin aşağı yönlü hareketi sürdürmesi durumunda 11,05 lirada ilk destek bulunuyor. Eğer yukarı yöne doğru toparlanırsa bu sefer 11,25 lira ilk direnç seviyesi olarak takip edilecek. Orge Elektrik hisseleri 15 Mart tarihinde 11,93 lira ile tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmişti.

Hisselerin fiyat performansını incelediğimizde ise haftalık bazda %4,22 değer kazandığı görülüyor. Aylık bazda %1,97 değer kaybeden hisseler, yıllık bazda %71,22 kazanç sağladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın