Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Analist Ralli Bekliyor: Bitcoin’de Parabolik Yükseliş mi Geliyor?

Kripto analisti Credible, Bitcoin’in yukarı yöndeki hareketini hızlandıracağına dair bir tahmin paylaştı. Detaylar geliyor…
Analist Ralli Bekliyor: Bitcoin’de Parabolik Yükseliş mi Geliyor?
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin yıl içerisindeki yükselişini 31.000 dolar seviyesine kadar taşımıştı ve bu bölgede satış baskısı ile karşılaşmıştı. Kripto para birimi son düşüşler ile 27.000 dolar yakınlarına kadar geriledi. BTC yazım itibarıyla 27.900 dolar bölgesinde bulunuyor.

Yakından takip edilen bir analist, Bitcoin’in son fiyat düşüşlerinin, parabolik bir dalgalanma öncesinde gerçekleştiğini söyledi. Credible adlı analist, Bitcoin’in muhtemelen parabolik bir hareket için bir temel oluşturma aşamasında olduğunu belirtti.

BTC günlük grafik
Kaynak: Credible/Twitter

Analiste göre bu yükseliş öncesi BTC, 25.000 dolar seviyesine kadar gerileyebilir ve bir sonraki rallinin fitilini ateşleyebilir. Credible bu hareketin çoğu kişinin beklediğinden daha hızlı ve agresif olacağını, pek çok kişiyi hazırlıksız yakalayacağını savundu.

Analist, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkmadan önce muhtemelen önümüzdeki iki ay boyunca dar bir ticaret aralığında konsolide olacağını tahmin ediyor.

Temmuz ayına kadar, tekrar yükselişin başlaması gerektiğini savunan analist, bir sonraki hareketin 40.000 dolara kadar olması gerektiğini söyledi Bu seviyeye kadar derin bir konsolidasyon beklemediğini sözlerine ekledi.

Credible fiyatın 40.000-50.000 dolar seviyelerinde çıktığında, fiyatın tüm zamanların en yüksek seviyesine kadar çıkabileceğini ifade etti. 2023 bitmeden bu seviyenin görülebileceğini söyledi.

Bitcoin tarihinin en yüksek seviyesine Kasım 2021’de 69.000 dolara çıkarak ulaşmıştı. Kripto para birimi yılın başından bu yana kazancını yüzde 70’in üzerine taşıdı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%