Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analist Paylaştı: Bitcoin’de Alım için Doğru Zaman Geldi

Kripto para analisti Ali Martinez, Bitcoin’deki bir göstergeye atıfta bulunarak, düşüşü satın alma için en doğru zamanın geldiğini belirtti. Ayrıntılar şöyle...
Analist Paylaştı: Bitcoin’de Alım için Doğru Zaman Geldi
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasasındaki trendlerin sık sık değişmesi nedeniyle, Bitcoin (BTC) gibi varlıkları satın almak için doğru zamanı belirlemek zor olmakla beraber, ünlü bir kripto ticaret uzmanının gözlemlerine göre, bu görevi kolaylaştıracak bir gösterge mevcut.

Popüler kripto piyasa analisti Ali Martinez, göreceli güç endeksinin (RSI) her zaman Bitcoin düşüşünü satın almak için mükemmel zamanı işaret ettiğini belirtti.

BTC, RSI göstergesi
Kaynak: Ali Martinex/X

Gerçekten de Martinez’in grafiğinin gösterdiği gibi, fiyat hareketlerinin hızını ve değişimini ölçerek aşırı değerlenmiş veya düşük değerlenmiş durumları değerlendiren RSI göstergesi 30’un altındayken, Bitcoin’in gelecekteki fiyat performansını ve ‘düşüşü satın al’ zamanını tahmin etmek için sağlam bir gösterge olmuştur.

Grafiğe göre, 30 veya altındaki bir okuma, düşük değerlenmiş bir duruma işaret eder ve Bitcoin düşüşünü satın almak için ideal zamandır. Bu durum, Bitcoin’in yükselişe geçmeden önceki en uygun satın alma zamanı olarak değerlendirilir.

Bitcoin bu yılın Mart ayında 73.700 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Bu zirveyi takiben kayıplarını artıran BTC, 56.000 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Kripto para birimi yazım itibarıyla 61.600 dolar yakınlarında işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.