Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analist Altcoin Yatırımcılarına Seslendi: Yükseliş Sezonu Yakın

Valkyrie Investments eski araştırmacısı Josh Olszewicz, teknik görünüme dikkat çekerek, altcoinlerde yeni bir yükseliş sürecinin başlayabileceğini söyledi.
Analist Altcoin Yatırımcılarına Seslendi: Yükseliş Sezonu Yakın
HABER GİRİŞ

Bu yılın başından itibaren Bitcoin getirisini artırırken, piyasa hakimiyetindeki artış ile beraber altcoinleri baskıladı. Son veriler ise altcoinlerin birleşik piyasa kapitalizasyonunda yükseli.4ş eğilimi gösteren bir ters baş-omuz fiyat paterni oluştığını gösteriyor.

Kripto tüccarı ve Valkyrie Investments eski araştırmacısı Josh Olszewicz’in teknik analizine göre, modelin potansiyel olarak tamamlanması “alt sezon” veya alternatif kripto para birimlerinin Bitcoin ve Ethereum‘a göre daha iyi performans göstereceğine işaret ediyor .

Piyasadaki en güvenilir boğa teknik analiz modellerinden biri olan ters baş-omuzlar, bir varlığın ortadaki en düşük fiyat olmak üzere üç fiyat dip noktası belirlediğinde oluşur. Fiyatlar trend çizgisinin (boyun çizgisi) üzerine çıktığında ve zirveleri dipler arasında birleştirdiğinde, bir kırılma veya düşüşten yükselişe eğilim değişikliği doğrulanır.

Altcoin toplam piyasa değeri
Kaynak: Josh Olszewicz/YouTube

Olszewicz bir piyasa güncellemesinde altcoinlerin piyasa değerinin ters baş-omuz durumu gösterdiğini belirterek, “Konsolidasyonun ortasında oturan baş-omuz modeline göre 300 milyar doların üzerinde bir kırılma bekliyorum” açıklamasında bulundu.

Analist, altcoinlerin mevcut piyasa değeri seviyesinden aşağı inmesi ile beraber formasyonu geçersiz kılabileceği konusunda uyarıyor. Diğer senaryo, altcoin piyasa değerinin 300 milyar doları aşmasını ve altcoinlerin piyasa liderlerinden Bitcoin ve Ethereum’dan daha iyi performans gösterdiği bir dönem için yeni bir yükseliş yaşanabileceği yönünde.

GCM Yatırım Banner

Bitcoin ve Ethereum son günlerde yatay aralıkta hareket ediyor. BTC, 29.400 dolar seviyesinde işlem görürken, Ethereum 1.850 dolar bölgesinde bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.