Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

American Airlines 3. Çeyrekte Rekor Gelir Elde Etti!

Dünyanın en büyük ekonomisinde kazanç sezonu güçlü seyrini sürdürüyor. American Airlines da beklentileri aştı.
American Airlines 3. Çeyrekte Rekor Gelir Elde Etti!
Yorum

ABD’de bankacılık devlerinin ardından havacılık şirketi de beklentileri aşan kazanç rakamları açıkladı. American Airlines, bugünkü bilançosunda 483 milyon dolarlık net kâr bildirdi.

Seyreltilmiş hisse başına kazanç 0,69 dolar olurken üçüncü çeyrek geliri rekor kırdı. American Airlines’ın geliri 2019’un aynı dönemine göre yüzde 13 artışla 13,5 milyar dolar oldu.

Gelir rekorunun, uçuşun yüzde 9,6 daha az kapasitede olmasına rağmen gerçekleşmesine dikkat çekildi.
American Airlines Hisseleri Yükseldi
KAYNAK: MarketWatch

Bu arada hisseler güçlü rakamlarla açılış öncesi yükseldi. Yıllık bazda negatif performans gösterse de son dönemdeki toparlanma AAL koldu hisselere aylık yüzde 10 kazandırdı.

Üçüncü çeyreği, 2019 yılı sonundaki toplam kullanılabilir likiditenin iki katından fazla olan 14,3 milyar dolarlık toplam kullanılabilir likidite ile sonlandırdı. Şirket, 2025 yılı sonuna kadar yaklaşık 15 milyar dolarlık toplam borcunu ödeme planına devam ettiği bilgisini de paylaştı.

American’ın CEO’su Robert Isom, bilançoda yer alan değerlendirmesinde güvenilir bir operasyon yürütme ve kârlılığa geri dönme hedeflerini gerçekleştirmeye devam ettiklerini söyledi.

Savaşla birlikte artan küresel makroekonomik zorluklara rağmen talebin güçlü kaldığını ekledi. Görünüm cephesinde havacılık şirketi, dördüncü çeyrek toplam gelirinin yüzde 5 ila yüzde 7 daha düşük kapasiteyle yıllık bazda yüzde 11 ila yüzde 13 artmasını bekliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu