Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Amazon WWE’yi Satın Alabilir!

Teknoloji devi Amazon’un WWE’yi satın alabileceği söylendi. Detaylar haberimizde;
Amazon WWE’yi Satın Alabilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Amazon’un streaming savaşlarında avantaj elde etmek için potansiyel olarak dünyanın en büyük güreş markasıyla takım oluşturabileceği söylendi.

Needham analisti Laura Martin, Jeff Bezos liderliğindeki teknoloji devinin World Wrestling Entertainment içeriğinin yayın haklarını satın almakla kalmayıp aynı zamanda bir gün tüm şirketi satın alabileceğini dile getirdi.

Böyle bir lisans anlaşmasının, aile çıkmak için hazır olduğunda Amazon’u satın alma için en iyi noktaya getireceğini belirten analist; “Vince McMahon şu anda 74 yaşında” dedi.

WWE’nin streaming platformunun, Amazon veya diğer firmalar için cazip olacağı çünkü şirketlerin geliştirdiği yeni şovların aksine sadık bir hayran kitlesi getirdiği vurgulandı.

Needham Analisti WWE Streaming Platformu Needham analisti de bu durumun üzerini çizerek şu ifadeleri kullandı: “WWE’nin canlı programlaması son derece farklıdır ve Raw, Smackdown ve NXT markaları yerleşik kitlesi veya markası olmayan 500 seriden herhangi biri olmaktan daha değerli.” Öte yandan WWE’nin CEO’su olan McMahon da bu hafta başlarında yapılan bir kazanç çağrısında büyük streaming şirketlerinden güreş programları haklarına ilgi olduğunu söylemişti.

WWE’nin şu anda tüm görüntüleme başına ödeme etkinliklerini ve diğer içeriğini içeren kendi streaming hizmetine sahip olduğu biliniyor.

Amazon WWE Satın Alma İhtimali Hisse senedi için “al” değerlendirmesi olan Martin, WWE için bir senaryonun Amazon’un güreş şirketi için lisanslama ve streaming haklarını satın alması olduğunu belirtti. Ve böyle bir anlaşma, analiste göre Amazon’u sonunda tüm güreş şirketini satın alacak şekilde konumlandırabilirdi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Zaten Amazon daha önce canlı sporlarla ilgilendiğini göstermişti. Örneğin geçmiş yıllarda bazı Perşembe gecesi NFL oyunlarını yayınlamıştı. Ayrıca WWE’nin şu anda birkaç ay öncesine göre daha cazip bir satın alma hedefi olabileceği de kaydedildi. Güreş şirketinin hisseleri bu yıl şimdiye kadar yüzde 30’dan fazla düşmüş ve düşüş pazar payını 4 milyar doların altına getirmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.