Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ALVES Kanat Takıp Uçtu! Şirkette Son Gelişmeler Ne?

Halka arzın parlak ismi Alves Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş., sektöründe atılımlarını sürdürüyor. Tavan olan hisseler için KAP bildirimleri geldi.
ALVES Kanat Takıp Uçtu! Şirkette Son Gelişmeler Ne?
HABER GİRİŞ

Geçen yıl yatırımcılarda hüsran yaratan halka arz furyasında bu yıl performansıyla yüzleri güldüren Alves Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den güzel haberler gelmeye devam ediyor. Hafta başında peş peşe imza attığı yeni sözleşmeleri duyuran şirket, yeni üretim tesisinin faaliyete alınması hakkında bildirim paylaştı.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) paylaştığı bildirimde, inşaatı tamamlanan ilave fabrika binası için iskan izni aldığını ve kısa sürede tesiste üretime başlanacağını duyurdu. Dışarıdan temin edilen ham maddenin bu tesiste üretileceği belirtilen açıklamanın devamı şöyle oldu:

“Söz konusu üretim faaliyetleri kapsamında ince ve süper ince bakır tel üretim kapasitesi yüzde 200 oranında artacaktır. Üretilen teller araçların elektronik aksamında, araç şarj istasyonlarında ve solar (PV) kablo üretiminde kullanılan kabloların ana hammaddesidir.”

Ayrıca şirket, yeni gold bayi satışı hakkında da bildirimde bulunarak, Ankara Merkezli yüklenici bir firma ile katma değer vergisi (KDV) dahil, 60,2 milyon TL bedelle satış sözleşmesi imzalandığını duyurdu.

Açıklamada, “Bu satış gold bayimiz üzerinden yapılacak olup, bayi satış destekleme programımız kapsamında satış organizasyonu firmamız proje ekibi tarafından üstlenilecek ve gold bayimiz üzerinden yatırımcı-yüklenici firmaya faturası kesilecektir” denildi.

GCM Yatırım Banner
Alves Kablo Hisse 29.03.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

22-23 Şubat 2024 tarihlerinde 19,45 lira fiyattan talep toplama işlemleri gerçekleşen ve halka arz büyüklüğü 778 milyon TL olan Alves Kablo, tavan serisiyle göz kamaştırmaya devam ediyor.

29 Şubat tarihinde ALVES koduyla işleme başlayan şirket hisseleri tavan serisini 12 güne çıkardıktan sonra ilerleyen günlerde esneme gösterse de tavan yükselişlerine devam etti.

19,45 TL’den 75 lira seviyesine kadar çıkan hisseler bugün de tavandan işlem görerek yazım anında 63,25 liradan kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.