Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çiçeği Burnunda Halka Arz Anlaşmalarıyla Gündemden Düşmüyor!

Şubat ayında hisselerini halka açan Alves Kablo, yeni anlaşmaları ile gündemden düşmüyor. Bugün milyonluk anlaşmalara imza attı. Detaylar haberde...
Çiçeği Burnunda Halka Arz Anlaşmalarıyla Gündemden Düşmüyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geçen ay halka arz olan şirketler arasında katılan Alves Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş. yeni anlaşmalarını ara vermeden açıklamaya devam ediyor. Geçen haftalarda ALVES kodlu hisselerindeki tavan hareketler ile gündem olan şirket, bugün peş peşe imza attığı yeni sözleşmeleri duyurdu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulunan şirket, artan müşteri taleplerini karşılamak için makine tedarik sözleşmeleri imzaladığını duyurdu.

Yurt dışı makine üreticileri ile 3 milyon 500 bin dolarlık anlaşmaya imza atıldığı paylaşıldı. Söz konusu yatırımın, ihracata ve enerji dağıtım şirketlerinin kablo taleplerinin karşılanmasına pozitif katkı sağlayacağı not edildi.

Şirket bunun yanında satış miktar ve tutarlarına olumlu etkileyecek deprem konurlarında kullanılmak üzere kablo satışını gerçekleştirdi.

Bir mühendislik firmasına yangın anında zehirli gaz çıkarmayan ve elektrik iletimine devam eden enerji kabloları temini için 50 milyon 393 bin 184 TL+KDV satış sözleşmesi imzaladı.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca şirket Gold Bayisi ile “Nisan 2024 Satış Siparişi” görüşmeleri kapsamında 107 milyon TL+KDV satış sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

Alves Kablo Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin ALVES kodlu hisseleri yeni haftaya 66,90 TL’den başladı. Saat 15.15’de 68,3 TL’ye kadar yükselen hisseler, yazım sırasında 66,85 TL’den işlem gördü. Borsada işlem görmeye başladıktan sonra 10 gün tavan olan hisseler gündemde yerini almıştı. ALVES hisseleri 19,45 TL’den halka arz olmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.