Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ALTNY Tekrar Tavanda! Düşüşler Kısa Sürdü

8-9-10 Mayıs tarihlerinde 32 TL fiyatla talep toplayan Altınay Savunma Teknolojileri’nin hisseleri tekrar tavan oldu. İşte detaylar;
ALTNY Tekrar Tavanda! Düşüşler Kısa Sürdü
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da halka arz olan şirketlerin son dönemde gösterdiği performans, milyonlarca yatırımcıyı hayal kırıklığına uğrattı. Bazı şirketler henüz ilk işlem gününde negatife döndü ve yatırımcıların kazanç hayallerini suya düşürdü.

İlk işlem günlerinde diğer şirketlere göre daha güçlü bir performans göstererek tavan serisini 10 gün boyunca devam ettiren Altınay Savunma (ALTNY), 16 Mayıs’ta işlem görmeye başladı.

ALTNY Tekrar Tavanda! Düşüşler Kısa SürdüKaynak: Paratic Piyasalar

Tavan serisini 10 gün boyunca sürdüren 4 Haziran’da 105 TL’ye kadar çıkan ALTNY, bu noktadan itibaren satış baskısıyla aşağı yönlü hareket etti ve 10 Haziran’a kadar değer kaybını sürdürdü. 11 Haziran’da borsada vergi gündeminin rafa kalkacağının iddia edilmesi, borsadaki negatif görünümü sona erdirdi.

ALTNY, 11 Haziran’da toparlanmayı başardı ve yüzde 10 artışla 83,6 TL’ye yükseldi. Haftalık yüzde 13,5 değer kaybeden hissenin tavan serisini devam ettirip ettiremeyeceği merak ediliyor.

GCM Yatırım Banner

Şirketin halka arzına 3.673.554 yatırımcı katılmıştı ve halka arz büyüklüğü 1.882.352.960 TL olmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.