Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Altınay Savunma Yatırımcıları Bu 8 Endekste Selamlayacak

Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş’nin hangi endekslere dahil edildiği paylaşıldı. 8 endekste yatırımcıları selamlayacak. Detaylar haberde...
Altınay Savunma Yatırımcıları Bu 8 Endekste Selamlayacak
HABER GİRİŞ

Yarın işlem görmeye başlayacak Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş’nin (ALTNY) hisselerinin hangi endekslere dahil edileceği paylaşıldı. Borsa İstanbul A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştı.

Borsa İstanbul tarafından paylaşılan bildirimde Altınay Savunma paylarının, 16/05/2024 tarihinden itibaren Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacağı aktarıldı.

Endeks şirketlerinde değişiklik Altınay Savunma
Kaynak: KAP

Payların, bahsi geçen tarihten itibaren BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Katılım Tüm, BIST Teknoloji, BIST Teknoloji Ağırlık Sınırlamalı ve BIST İstanbul endeksleri kapsamına dahil edileceği bildirildi.

Endekslerin hesaplanmasında şirketin paylarının sayısının 235.294.118, fiili dolaşımdaki pay oranın ise yüzde 25 olarak dikkate alınacağı aktarıldı.

Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş.’nin 58.823.530 TL nominal değerli paylarının halka arzı tamamlandı.

GCM Yatırım Banner

Altınay Savunma Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Altınay yakın bir zamanda yaptığı açıklamada geçen yılın yaklaşık 1,2 milyar TL hasılat ile kapatıldığını söyledi. 2021 yılında bu tutarın 263 milyon TL olduğunu not etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.