Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ALFAS Bedelsiz için SPK’ya Başvurdu! AHGAZ Pay Alımına Başlıyor

Borsa İstanbul’da işlem gören ALFAS bedelsiz sermaye açıklamasını, AHGAZ ise pay geri alım programını yatırımcılarla paylaştı. İşte detaylar;
ALFAS Bedelsiz için SPK’ya Başvurdu! AHGAZ Pay Alımına Başlıyor
HABER GİRİŞ

Geçtiğimiz günlerde Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bedelsiz sermaye artırımı kararını paylaşan Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret, bugün yeni bir paylaşım yaptı. Şirket, konuyla ilgili olarak Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) gerekli izin başvurularının yapıldığını duyurdu.

Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret, tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle 46 milyon TL olan mevcut sermayesini yüzde 700 yükselterek 368 milyon TL’ye çıkaracak.

ALFAS Bedelsiz için SPK’ya Başvurdu! AHGAZ Pay Alımına BaşladıKaynak: KAP

ALFAS, günlük yüzde 2 düşüşle kapanışını 370 TL’den yaptı. Şirketin hisselerinde haftalık yüzde 10,8, aylık yüzde 13,6, yıllık ise yüzde 29,7 oranında artış görüldü.

Ahlatcı Doğal Gaz

Borsada AHGAZ koduyla işlem gören Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım Enerji ve Yatırım, KAP üzerinden pay geri alımı yapacağını duyurdu.

GCM Yatırım Banner

Şirket, Borsa İstanbul’da işlem gören paylarının fiyatının şirket faaliyetlerinin gerçek performansını yansıtmaması sebebiyle, pay sahiplerini korumak, pay fiyatının istikrarlı ve gerçek değerine uygun oluşumuna katkı sağlamak amacıyla pay geri alımı yapılmasına karar verildiğini açıkladı.

Şirket söz konusu alıma konu edilebilecek azami pay sayısının 31.250.000 TL nominal değerli 31.250.000 adet pay olarak belirlendiğini, geri alım için ayrılacak fonun en fazla 250.000.000 TL olacağını ifade etti.

Duyuruda yürütülecek alım işlemlerinin şirketin finansal durumuna ve faaliyet sonuçlarına olumsuz etki etmeyeceği vurgulandı.

AHGAZ, günlük yüzde 1 düşüşle kapanışını 7,7 TL’den yaptı. Hissede haftalık yüzde 8,3 düşüş, aylık yüzde 2,5, yıllık yüzde 6,4 değer artışı görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın