Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AKP’li Akbaşoğlu EYT’nin Ne Zaman Yasalaşacağını Duyurdu

EYT'lilerin ilk maaşı ne zaman alacağını yakın bir zamanda açıklayan AKP'li Akbaşoğlu, düzenlemenin yasalaşacağı tarihi duyurdu. İşte detaylar...
AKP’li Akbaşoğlu EYT’nin Ne Zaman Yasalaşacağını Duyurdu
Yorum

Emeklilikte Yaşa Takılanlara (EYT), düzenlemesinden faydalanan kişiler hükümet yetkililerinden gelecek haberi bekliyor. Özellikle düzenlemenin yasalaşmasını merakla bekleyenlere yönelik AK Partili isimden açıklama geldi.

Meclis’te basın toplantısı düzenleyen AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, EYT’ye hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Yakın bir zamanda EYT’lilerin ilk maaş alacağı tarihi duyuran Akbaşoğlu, kanun teklifini Meclis’e sunacaklarını kaydetti.

Kanunun Şubat ayı içerisinde yasalaşacağını belirterek, kişilerin Mart ayında maaş almalarına dönük takvimi gerçekleştireceklerini söyledi.

AKP’li Akbaşoğlu, EYT ile ilgili hiçbir çelişkili durum olmadığını ifade etti. Meclis’te takvimlendirme ile ilgili sürecin söz konusu olduğunu bildirdi. Şubat ayında ise EYT’nin yasalaşacağı tanık olunacağını ifade etti. Bunun dışına herhangi bir tereddütün olmadığını söyledi.

Akbaşoğlu’ndan önce EYT’ye yönelik en son açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den gelmişti.

Bakan Bilgin, “Onlar Meclis’e götürecek, biz değil. Meclis’in iradesinde, bizden top çıktı. Milletvekillerimizin iradesiyle o şekilleniyor. Bundan sonraki aşamaları biz takip etmiyoruz. Mart ayında neticelenir diye düşünüyorum.” açıklamasında bulunmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu