Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Akfen GYO Kira Geliri 8 Ayda 100 Milyon Lirayı Aştı

Akfen GYO paylaştığı aylık yatırımcı raporuna göre; Ağustos ayının 23,8 milyon liralık katkısıyla yılın ilk 8 ayında 100 milyon liradan fazla kira geliri elde etti.
Akfen GYO Kira Geliri 8 Ayda 100 Milyon Lirayı Aştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (Akfen GYO) tarafından bugün Ağustos ayına ilişkin yatırımcı raporu yayımlandı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, Ağustos ayında 23,8 milyon lira kira geliri elde edildiği söylendi. Böylece yılın ilk 8 ayında elde edilen kira geliri 100 milyon lirayı aşmış oldu.

Akfen GYO’nun Ağustos ayı otel performansı özetine göre; değişken kira sözleşmeleri ile Accor tarafından işletilen 15 tanesi Türkiye’de, 4 tanesi Rusya’da bulunan toplam 19 operasyonel otelden elde edilen aylık kira geliri Euro bazında bir önceki yılın Ağustos ayına göre %226 artış gösterdi. Böylece yılın ilk 8 ayında döneminde kira geliri %136 artış gösterdi.

KKTC Merit Park Otel ve Samara Ofis’e 2021 yılının yeni varlıkları olan Bodrum Loft Tatil Köyü ve Isparta-Kütahya yurtlarının eklenmesiyle tüm portföy için gerçekleşen kira gelirinin ise Euro bazında bir önceki yılın aynı ayına göre %170, TL bazında %215 artış gösterdiği bildirildi. Bu şekilde 2021 yılının 8 aylık döneminde kira gelirinin Euro bazında %126, TL bazında %194 artmış olduğu söylendi.

Açıklamanın geldiği sıralarda Akfen GYO hisseleri (AKFGY) %4,55 oranında yükselişle 4,15 liradan işlem görmeye başladı.
Akfen GYO Hisseleri Yüzde 4,55 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Dünkü işlemlerde 3,65 liraya kadar gerileyen hisseler, kapanışı 3,96 liradan gerçekleştirmişti. Bugünkü işlemlere ise 3,85 liradan düşüşle başlangıç yapmıştı. Açılışın ardından yataya yakın bir seyir izleyen hisseler, birkaç kere devre kesici sistemini aktif etti.

Akfen GYO hisseleri TSİ 14:25 sularında güçlü bir yükseliş göstererek 4 lira sınırını aşarken, ivmesini koruyarak 4,15 liraya kadar ulaşmayı başardı. Hisseler 1 yılın en yüksek seviyesini 4,35 lira ile 15 Eylül tarihinde görmüştü. Hisselerde bu tarihten sonra kâr satışları görülmeye başlandı.

Hisselerin yükseliş eğilimini korumasıyla birlikte 4,24 ve 4,34 lira seviyeleri direnç noktaları olarak görev yapacak. Aşağı yönde ise 3,94 ve 3,74 lira seviyeleri destek noktaları olarak takip edilecek.

Hisselerin fiyat performansı incelendiğinde haftalık bazda %3,04 kayba işaret ederken, aylık %92,55 oranında güçlü bir kazanç kaydettiği görülüyor. Yıllık bazda ise %105,97 oranında değer kazanmış durumda bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu