Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Akbaşoğlu: EYT’ye Yönelik 5 Sözümüzü Gerçekleştirdik

Ak Partili Akbaşoğlu, EYT düzenlemesi hakkında konuşarak verdikleri sözleri gerçekleştirdiklerini vurguladı. Detaylar haberde...
Akbaşoğlu: EYT’ye Yönelik 5 Sözümüzü Gerçekleştirdik
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Vatandaş Emeklilikte Yaşa Takılanlar ( EYT) düzenlemesinin yasalaşmasının ardından, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) önünde kuyruklar oluşturdu. EYT yoğunluğunun yaşandığı günde AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, konuya yönelik değerlendirmede bulundu.

Bugün EYT’nin Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini hatırlatan Akbaşoğlu, bunun sağlam bir iradenin neticesinde gerçekleştiğini söyledi.

Akbaşoğlu, 2021 yılındaki, “Beş adım atacağız ve bunları sırasıyla hayata geçireceğiz.” konuşmasını hatırlatarak, verilen beş sözün, beşinin de gerçekleştiğini kaydetti.

EYT ile ilgili kanunun üç konuyu düzenlediğini aktaran Akbaşoğlu, sigortalılık süresini mevcut yürürlükteki kanunlara göre başlatabilen bütün çalışanlara herhangi bir yaş şartına tabi olmaksızın emekli edebilme hakkını getirdiklerini söyledi.

Ak Partili Akbaşoğlu, Türkiye’nin ekonomisine katkı vermek için emekli olarak çalışmaya aynı iş yerinde devam edebilme hakkını getirmiş olduklarını dile getirdi. Ayrıca emekliliği hak eden taşerondan kadroya geçen kişilere ister emekli olabilme, isterse emekli olmadan işlerinde devam edebilme hakkı tanındığını bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Vatandaşların e-Devlet’ten veya bizzat Sosyal Güvenlik Kurumlarına giderek başvurusunu yaparak bu hakkı elde edebileceğini söyledi. 2023 ve sonrasında yaklaşık 5 milyon vatandaşın bu düzenlemeden istifade edeceğini kaydetti.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.