Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Akbank İki Dilimli Sosyal Temalı Sendikasyon Kredisi Sağladı

Akbank/Çelebioğlu, Türkiye'de ilk defa gerçekleştirilen sosyal sendikasyon kredisiyle Akbank'ın sürdürülebilirlik yolculuğuna devam ettiğini açıkladı. İşte detaylar;
Akbank İki Dilimli Sosyal Temalı Sendikasyon Kredisi Sağladı
YAYINLANMA ZAMANI

Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen sosyal temalı sendikasyon kredisi kapsamında Akbank, ülke ekonomisine 500 milyon dolar destek sağladı. Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil ise konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bankanın, uluslararası piyasalardan 245,5 milyon dolar ve 233 milyon euro olmak üzere iki dilimli 367 gün vadeli sosyal temalı sendikasyon kredisi sağladığı paylaşıldı.

Akbank tarafından yapılan açıklamada, bankanın 367 gün vadeli sendikasyon kredisinin maliyeti dolar ve euro kısımları için sırasıyla SOFR artı yüzde 4,25 ve Euribor artı yüzde 4 olarak gerçekleşti.

Türk Ekonomisine 500 Milyon Dolar Sağlandı

Anadolu Ajansı (AA) haberinde, sosyal temalı sendikasyon kredisine 16 ülkeden 30 bankanın katıldığını bildirdi. Binbaşgil açıklamasında, Akbank’ın yenilediği sendikasyon kredisiyle Türk ekonomisine 500 milyon dolar sağladığını kaydetti.

Kredinin 500 milyon dolar karşılığı bir tutarla imzalandığını vurgulayan Binbaşgil, söz konusu tutarın küresel ekonomide devam eden zorluklara rağmen imzalandığına dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Akbank Genel Müdürü Binbaşgil; ülke ekonomisine katkı sağlayan işleme katılan, destek veren tüm yatırımcılara ve muhabir bankalara teşekkür etti.

Akbank, Deprem Bölgesindeki Müşterileri Desteklemeye Devam Ediyor

Akbank Kurumsal ve Yatırım Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Levent Çelebioğlu’nun da konuya ilişkin değerlendirmeleri haberde yer aldı.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat tarihli depremlerin ardından afet bölgesine Akbank’ın desteğinin sürdüğünü belirten Çelebioğlu, afet bölgesindeki müşterilerin de desteklemeye devam ettiklerini ekledi.

Çelebioğlu, “Sektör gerekliliklerini karşılamak için ulusal ve uluslararası yasal düzenlemelere göre güncellediğimiz yeni Sürdürülebilir Finans Çerçevemiz kapsamında, Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen sosyal temalı sendikasyon kredimizle sürdürülebilirlik yolcuğumuza devam ediyoruz.” dedi.

Depremden etkilenen müşterilerin dış ticaret işlemlerindeki finansmanında kullanılacak sendikasyon kredisinin, sürdürülebilirlik alanında Akbank’ın yenilikçi vizyonu ile desteklendiğine dikkat çekti.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.