Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AK Partili Hamza Dağ’dan Emekli Maaşı Açıklaması

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, bugün TBMM'ye sunulan memur zam teklifinde emekli maaşlarının yer almaması hakkında açıklama yaptı. İşte detaylar...
AK Partili Hamza Dağ’dan Emekli Maaşı Açıklaması
HABER GİRİŞ

Milyonların dört gözle beklediği memur maaşlarına yönelik kanun teklifi bugün TBMM’ye sunuldu. Memur zam teklifinde emekli maaşlarının yer almamasına yönelik Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ açıklamada bulundu.

CNN TÜRK’e konuşan Ak Partili Dağ, teklifte emeklilerin olmaması artış olmayacağı anlamına gelmediğini söyledi. Seçimde verilen sözlerin tutulacağını aktardı.

Eldeki imkanlara göre emeklilere, sabit gelirleri enflasyon karşısında ezdirmemek görevleri olduğunu kaydetti. Bugün TÜİK tarafından açıklanan enflasyon oranı hakkında konuşan Dağ, enflasyonu tek haneye ineceğini söyledi.

“Enflasyonist Ortamda Sabit Gelirli Ezilmemeli”

Bunun yanında enflasyonist ortamda sabit gelirlinin ezilmemesinin sağlanması gerektiğini ve bu döngünün azaltılması gerektiğini kaydetti.

Yerel seçim hazırlıkları hakkında da konuşan Dağ, stratejik biriminin kurulduğunu bunun çok faydası olduğunu söyledi. Politikaların seçim beyannamesine yansıdığını bildirdi. Önceki seçimlerden tecrübeleri olduğunu aktardı.

GCM Yatırım Banner

Bugün bu gelişmelerin öncesinde enflasyon oranın açıklanmasıyla memura gelecek zam oranının belli olmasına yönelik bir açıklamada Memur-Sen Konfederasyonu Başkanı Ali Yalçın’dan geldi.

Başkan Yalçın, en düşük kamu görevlisi maaşının 25 bin 860 TL’ye yükseltilmesi halinde adil, doğru ve hakkaniyetli olan hayata geçiş olacağını söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın