Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AK Parti Sözcüsü Çelik’ten Kılıçdaroğlu’na Sert Sözler!

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun son açıklamaları ve vizyon belgesine yönelik sert ifadeler kullandı. Detaylar haberde...
AK Parti Sözcüsü Çelik’ten Kılıçdaroğlu’na Sert Sözler!
HABER GİRİŞ

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, bugün düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açılamada bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi’ne yönelik değerlendirmede bulunarak Partinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçen günlerde Meclis’te gerçekleştirdiği konuşmaya değindi.

Sözcü Çelik’in değerlendirmesinden önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, iki gün önce TBMM bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşma dikkat çekti. Ak Parti ve MHP’li milletvekillerine “Sizin nasıl milletvekili seçildiğinizi biliyorum” dedi.

Meclis’in itibarına darbeler vurulduğunun belirten Kılıçdaroğlu, “Bu Meclis’e Gazi Meclis’i diyorlar. Gazi Meclis’i ayrıdır. Gazi Meclis’i falan filan yok bırakın o ayakları.” ifadesini kullandı.

“Meclis’in İradesine Son Derece Saygısızlıktır”

Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamalarına cevap veren Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Siyaset bilimden haberi olmadığını gösteren bazı ifadeler kullandı. Başkanlık sistemleri için kullanılan tek kişilik hükümet ifadesini politik okuryazarlığı olmadığı için bunu bir türlü anlayamıyor. Tek kişilik hükümet ifadesi hukuki ve siyasi olarak bir kişinin yönetiminden bahsetmiyor.” diyerek konuştu.

Çelik, “Kendisi birçok kere demokratik üsluptan bahsediyor. Bu çerçevede bakıldığında yaptığı konuşma yüce Meclis’in iradesine son derece saygısızlıktır. Yüce Meclis’in, Gazi Meclis’i olma konusundaki yaklaşımla ilgili olarak ortaya koyduğu polemiğin hiçbir şekilde affedilir bir tarafı yoktur.” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner

“Türkiye’de Diktatör Olsaydı Kılıçdaroğlu Ona Diktatör Diyemezdi”

“Milletvekillerimize dönüp sizin nasıl seçildiğinizi biliyoruz diyor.” ifadelerini kullanan Ömer Çelik, bu bütün Türkiye’nin bildiğini söyledi. Milletvekillerin hür ve demokratik seçimlere girdiğini aktardı. Milletin oyunu alarak seçildiklerini kaydetti.

Çelik, “Ama kendisinin hala nasıl genel başkan olduğu konusu hala gizemini korumaktadır. Başkaları hakkında bu şekilde konuşması haddini aşmaktır.” diyerek konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz’da tankların arasından geçtiğini belirten Çelik, “Tanklar kime yol veriyorsa diktatör odur. Türkiye’de diktatör olsaydı Kılıçdaroğlu ona diktatör diyemezdi.” dedi.

“CHP’nin Şampiyonlar Ligi Son Derece Vahimdir”

Kılıçdaroğlu’nun yakın bir zamanda “İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşması” toplantısındaki açıklamalarına değinen Çelik, gerçekleştirdikleri toplantıda Türkiye’nin problemlerine ne çare olabilecek ne de dünyadaki gelişmeleri okuyabilen bir tablo ortaya çıkmadığını ifade etti.

CHP’nin Vizyon Belgesi hakkında konuşan Çelik, “Türk siyaseti açısından düşündüğümüzde niteliksiz ve ürkütücü olduğunu belirtmek isterim. Bunu milletin önüne şampiyonlar ligi olarak getirmek son derece vahimdir.” ifadesinde bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun toplantısı hakkında değerlendirmede bulunan isimlerden biri Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati olmuştu. CHP’ni yen kadrosunu beğenmemişti. “İthal ekonomi komiserlerine asla bel bağlamayız” açıklamasında bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın