Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kılıçdaroğlu: Bugün Ülkenin Kaderini Değiştirme Günüdür

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün partisinin vizyon belgesini açıkladı. Konuşması gündeme damga vurdu. Detaylar haberde...
Kılıçdaroğlu: Bugün Ülkenin Kaderini Değiştirme Günüdür
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşması”nın açılışında önemli açıklamalarda bulundu. Yeni sistemde birlikte çalışacağı isimleri açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde 3 Aralık’ta partisinin vizyon belgesini açıklayacağını duyurmuştu. Bugün gerçekleşen toplantıda konuya yönelik açıklamada yaptı.

Kılıçdaroğlu, 70 kişinin yer aldığı değerli bir sistem kurduğunu bununla Türkiye’nin karanlıktan aydınlığa çıkacağını vurguladı.

“Yeni Bir Tek Adam Aramıyoruz”

Açıkladığı sistemle krizden çıkılacağını vurgulayarak, asıl zor olanın ülkenin yeniden krize girmesinin kalıcı olarak engellenmesi olduğunu kaydetti. “Sürekli aynı girdaba düşen halkımız ekonomik ve sosyal olarak dayanılmaz acılar çekti. Bugün ülkenin kaderini değiştirme günüdür. Bunun için yönetim anlayışımızı, yaklaşımımızı kökten değiştirmeliyiz.” ifadesinde bulundu.

Bunu tek çaresinin mevcut tek adam gitsin başka bir tek adam gelsin olmadığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Tek adam gitsin mi? Evet gitsin. Tek adam rejimi bitsin mi? Evet bitsin. Ancak yerine çalışan yeni bir sistem gelsin. Yeni bir tek adam aramıyoruz.” diyerek konuştu.

GCM Yatırım Banner

Türkiye’nin Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında acımazsız, adaletsiz ve kutuplaşmış dönemleri yaşamayacağına değinerek, bu yeni sistemle ülkenin üzerine çöken karabulutların dağılacağını aktardı. Toplumsal güven ve refahın olduğu bir Türkiye inşa edeceklerini söyledi.

O İsimlerin Arasında Dünyanın En Ünlü 10 Ekonomistinden Birisi Var

Kılıçdaroğlu, Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük hayaline sahip çıkıp vizyonunu hayata geçireceklerini söyledi. Türkiye’yi ve dünyadaki önemli ülkeleri gezdiğini söyleyerek inandığı vizyondan asla geri adım atamayacağını aktardı. Yakın bir zamanda Almanya’ya gideceğini kaydetti.

CHP Genel Başkanı, birlikte çalışacağı isimleri paylaştı. Bu isimlerden birinin Almanya’da Merkel’in endüstri ve sanayi teknolojileri danışmanı olan Jeremy Rifkin olduğunu kaydetti. Diğerinin dünyanın ilk 10 ekonomisti arasında gösterilen Daron Acemoğlu olduğunu söyleyerek diğerlerini açıkladı.

Bu değerli isimlerle Cumhuriyet’in kendi özünden güç alarak yeniden şahlanacağını aktardı.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.