Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kılıçdaroğlu: Sonsuza Kadar Krizi Bitirecek Bir Planımız Var

Kronik kriz geçmişi olan Türkiye’nin bu çileden sonsuza kadar kurtulması için hazırlık yaptıklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Geliyor gelmekte olan” dedi.
Kılıçdaroğlu: Sonsuza Kadar Krizi Bitirecek Bir Planımız Var
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Yaklaşan seçime ilişkin dikkat çekici açıklamalar yaptı. AKP iktidarında yürütülen dış politikayı gündemine aldı.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi ile el sıkışmasını eleştirdi.

Erdoğan’ın “Aynı masaya oturup darbecileri meşrulaştırmam” dediği Sisi ile yan yana poz verdiğine dikkat çekerek şu ifadelerde bulundu:

“Erdoğan’ın benim zoruma giden tarafı TC devletini temsil etmesidir. Ne demektir tükürdüğünü yalamak… Allah kimseye böyle bir şey yaşatmasın. Bütün dünya gülüyor. Türkiye’nin itibarı böyle sarsılmamalı!”

“Oyunuzu Bize Vereceksiniz”

Türkiye’nin dış siyaset, ekonomi ve güvenlikte büyük bir çıkmaza girdiğine dikkat çeken CHP lideri, huzur içinde yaşamak için vatandaşların oylarına talip olduklarını yineledi.

GCM Yatırım Banner

“Bu ülkede barışın, huzurun adresi biziz” diyerek, kimlik siyasetinin yarattığı kavga ortamının yerine kucaklaşmanın geleceği sözünü verdi.

Ana muhalefet partisi lideri, “Huzur içinde yaşamak istiyorsanız, kimsenin yaşam tarzını siyasete malzeme etmek istemiyorsanız çok açık ve net söylüyorum oyunuzu bize vereceksiniz” dedi.

Özellikle AKP ve MHP seçmenine seslenen Kılıçdaroğlu, 2023 seçimlerinde oylarının renginde değişiklik yapmalarını isteyerek, “Türkiye’nin bu gidişinden memnun değilseniz, sandığa gittiğinizde oyunuzun rengini değiştirmek zorundasınız. Kendiniz için değil, evlatlarınız için Türkiye için değiştirmek zorundasınız” dedi.

“3 Aralık’a Kadar Sabredin, Geliyor Gelmekte Olan”

Yakın zamanda gerçekleştirdiği yurt dışı ziyaretlerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, ABD ve İngiltere’deki görüşmelerinin sonucunda oluşturulan planı açıklayarak şöyle söyledi:

“Emin olun çok güzel şeyler açıklayacağız. Belli aralıklarla bir krize giren bir Türkiye değil, sonsuza kadar krizi bitirecek bir vizyon açıklayacağız. Sonsuza kadar bu krizleri bitirmemiz lazım. Siyaset kurumu da bunun gereğini yapmalı. O nedenle gittim.”

Hazırladıkları program için 3 Aralık’a işaret eden CHP lideri, “Ekiplerimiz, yatırımcılar hazır, taze para da hazır. Türkiye’yi bu beladan sonuna kadar kurtaracağız. Geliyor gelmekte olan” şeklinde çıkışta bulundu.

“Teröristler Aramızda Geziyor. Ayakkabı Numarasına Kadar Biliyorsanız Bu Nasıl Oluyor?”

2015’deki seçimlerde oy kaybeden AKP iktidarının, 2023’teki seçime sayılı günler kala tekrar güvenlikçi politikaları yükselmeye çalıştığına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “Terör iç politika malzemesi olamaz” dedi.

Türkiye’nin kalbinde meydana gelen patlamada, Türk askerinin olduğu sınırdan, teröristin nasıl geçtiği sorusunu yöneltti.

CHP lideri, “Teröristler aramızda geziyor. Ayakkabı numarasına kadar biliyorsanız bu nasıl oluyor arkadaş? Önlem alacaksınız kardeşim! Siz önlem aldınız da biz karşı mı çıktık? Bu belaya karşı ciddi önlemler alın diyoruz” dedi.

Her konuda olduğu gibi terör konusunda da akılcı politikalara ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Bülent Ecevit’ten sonra koltuğa gelen AKP’lilerin terörü tekrar canlandırdığını söyleyerek şöyle konuştu:

“Bugüne kadar doğru dürüst akılcı politikalar üretilmedi. Rahmetli Ecevit iktidarı teslim ettiğinde terör bitmişti zaten. Nasıl oldu da bu kadar yeniden dallandı budaklandı? ‘Terörle mücadele ediyorum acaba buradan oy devşirebilir miyim?’ bu iş oy işi değil öyle bakarsanız çözemezdiniz.”

İntihar Eden Öğretmenin Mektubunu Paylaştı: “21. Yüzyılın Türkiye’sine Yakışır mı?”

Öğretmenler gününe az zaman kala öğretmenlerin mağduriyetlerini gündeme getiren bir diğer siyasi, Kılıçdaroğlu oldu.

Öğretmenler arasında ayrım yapılmamasını savunarak, tamamının ayrıcalıklı hale getirilmesi için yasa çıkarılacağını söyledi.

Açlık sınırının altında kalan öğrentmen maaşlarına değinen CHP Genel Başkanı, bir öğretmenin intihar mektubunu paylaşarak şöyle konuştu:

“Feyzullah Yar, şikayet ediyor, 7. kattan atlıyor. Bir öğretmeni bu hale düşürmek 21. yüzyılın Türkiye’sine yakışır mı?”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.