Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ahmet Yüce: Yeni Asgari Ücret Çalışanlara Nasıl Reva Görüldü ?

Çalışanlarına 25 maaş ikramiye vermesiyle gündem olan Skoda'nın Türkiye distribütörü Ahmet Yüce, yeni asgari ücretin vatandaşa nasıl reva görüldüğünü anlamadığını söyledi.
Ahmet Yüce: Yeni Asgari Ücret Çalışanlara Nasıl Reva Görüldü ?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geçen yıl tüm çalışanlarına 25 maaş ikramiye vermesiyle gündeme gelen Skoda’nın Türkiye distribütörü Yüce Auto Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yüce, bugün açıklanan asgari ücrete ve  Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’na (TİSK) yönelik sert değerlendirmede bulundu.

Gazete Pencere yazarı Emre Özpeynirci tarafından aktarılan bilgilere göre Yüce Auto Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yüce, TİSK’i ve yeni asgari ücreti eleştirdi.

“TİSK’in Teklifinden Memnun Değilim”

Yüce, yeni asgari ücret için işverenlerin bunu çalışanlarına nasıl reva gördüğünü anlamadığını söyledi. Ücret pazarlığının yapılmaması gerektiğini söyleyen Yüce, “Çalışanlar bizim ailemiz. Onlar sayesinde kazanıyorsak paylaşmayı bilmeliyiz.” dedi.

TİSK’in teklifinden hiç memnun olmadığını dile getiren Yüce, “Her şeyi devletten beklememek lazım, devlet de zaten gerekenleri yapıyor. Sesini çıkartmayan büyük grupları, özel sektörü de gerçekten anlamıyorum. Kardeşim çalışanın hakkını koruyacaksınız.” açıklamasında bulundu.

Yüce, çalışanlarına geçen yıl olduğu gibi 2023’te de 25 maaş ikramiye vereceklerini dile getirerek, her zaman çalışma arkadaşlarının yanında olduklarını ve diğer şirketlerinde bunu yapması gerektiğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Bu gelişmelerin öncesinde asgari ücret belirlenmeden iş dünyasından konuya yönelik dikkat çeken açıklamalar gelmişti. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe, 500 dolarlık asgari ücreti sanayinin kaldırmayacağını söylemişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın