Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Adobe Hisseleri Güçlü Kazanç Raporuyla Açılış Öncesi Yükseldi

Güçlü çeyreklik kazanç raporu, Adobe hisselerini açılış öncesinde yükseltti.
Adobe Hisseleri Güçlü Kazanç Raporuyla Açılış Öncesi Yükseldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kaliforniya merkezli yazılım devi Adobe hisseleri, şirketin beklenti üzeri kazanç raporundan aldığı destekle yükselişi sürdürüyor.

Nasdaq borsasında listelenen ADBE kodlu hisseler, haftanın son gününde açılış öncesi işlemlerde yüzde 2,5 civarında yükselişle hareket ediyor. TSİ 15.45’te yüzde 2,57 artıda duran Adobe hisseleri, 565 dolarlık fiyatlamasıyla açılışın ardından rekora doğru ilerliyor.

5 günde yüzde 2’ye yakın yükselişle hareket eden Adobe’nin bir ayda yüzde 13, 3 ayda yüzde 25, yıl başından bu yana ise yüzde 10’un üzerinde artıda durduğu görülüyor.
Adobe Hisse Kazanç Rapor Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

Bir yılda yüzde 28 değerlenen hisselerin aynı süre içindeki hareket aralığıysa 416,03 – 561,36 dolara işaret ediyor.

Yükselişin ardındaki kazanç raporuna göre ise 4 Haziran 2021‘de sona eren 2021 mali yılının ikinci çeyreklik döneminde şirketin yıllık yüzde 23’lük gelir artışı kaydettiği görülüyor.

Hisse başına 3,03 dolarlık kazanç açıklayan yazılım şirketi, aynı dönemde 3,84 milyar dolar gelir elde etti. Dijital medya segmenti geliri, yıldan yıla yüzde 25 büyümeyi temsil ederken 2,79 milyar dolara ulaştı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Adobe Başkanı ve CEO’su Shantanu Narayen; “yenilikçi ürün yol haritamız ve yaratıcılık, dijital belgeler ve müşteri deneyimi yönetimindeki benzersiz liderliğimiz, 2021 ve sonrasındaki sürekli başarı için bizi konumlandırıyor” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.