Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ADEL Unicef’in Onaylı Tedarikçisi Oldu! CWENE’den Dev Sözleşme

Borsa İstanbul’da işlem gören ADEL Unicef’in tedarikçisi olduğunu, CWENE ise yeni sözleşmesini paylaştı. İşte detaylar;
ADEL Unicef’in Onaylı Tedarikçisi Oldu! CWENE’den Dev Sözleşme
HABER GİRİŞ

Adel Kalemcilik Ticaret ve Sanayi (ADEL), yatırımcılarını memnun edecek bir duyuru paylaştı. Şirket, United Nations Children’s Fund (Unicef) tarafından açılan “Recreation Kit” ihalesine katıldığını ve ilgili tüm koşulları sağlayarak Unicef’in onaylı tedarikçiler listesine dahil edildiğini açıkladı.

Bu çerçevede Kit’in alım satımına yönelik olarak 24 aylık uzun dönemli bir sözleşmenin imzalanacağı ifade edildi. Sözleşme kapsamında Unicef’in Adel’e karşı miktar açısından herhangi bir alım taahhüdü veya yükümlülüğünün olmadığı belirtildi.

Adel Kalemcilik tarafından yapılan açıklamada sözleşme süresince Unicef’e tedarik edilecek setlerin toplam değerinin ne olacağının net olarak bilinmediği aktarıldı. Sözleşmenin finansal tabloları önemli derecede etkileyecek ölçüde olması halinde özel bir durum açıklamasının yapılacağı duyuruldu.

ADEL, günlük yüzde 2 artışla 270,8 TL’den kapanış yaptı. Hisse haftalık yüzde 17, aylık yüzde 47, yıllık yüzde 1000 oranında yükseldi.

CW Enerji

Borsa İstanbul’da CWENE koduyla işlem gören CW Enerji, Burteks Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile yaptığı sözleşmeyi duyurdu.

GCM Yatırım Banner

Burteks’in Gaziantep’te yer alan arazisine 8.700 kWe kapasiteli güneş enerjisi kurulumu  konusunda toplam 5.831.500 dolarlık sözleşme imzalandığı açıklandı.

CW Enerji’ye yapılacak ödemelerin hak ediş usulüne göre gerçekleştirileceği belirtilirken projenin 2024’ün 2. çeyreğinin sonunda tamamlanacağı bildirildi.

CWENE, günlük yüzde 5,5 artışla günü 5,5 TL’den tamamladı. Şirketin hisseleri haftalık yüzde 28, aylık yüzde 32 arttı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.