Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ADA ve Monero’dan Güçlü Duruş! Fiyatlar Nereyi Hedefledi?

Kripto para piyasaları Tesla raporu ve ABD GSYİH verilerine tepki verirken; Cardano ve Monero güçlü duruşlarıyla dikkat çekiyor. Detaylar haberde;
ADA ve Monero’dan Güçlü Duruş! Fiyatlar Nereyi Hedefledi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasalarında son günlerdeki durgunluk, olumlu haber akışı ile birlikte yerini tekrar yükseliş hareketlerine bıraktı. Dün gece açıklanan Tesla 2022 son çeyrek kazanç raporu ile sert yükselişlere sahne olan kripto para piyasaları, gün içinde açıklanan ABD gayri safi yurt içi hasıla (GSYİH) verilerine de olumlu tepki verdi.

Piyasaların ABD’de gayri safi yurt içi hasılanın beklentilerin üzerinde yüzde 2.9 arttığını gösteren verilere tepki göstermesiyle Cardano (ADA) Perşembe günü itibarıyla 11 haftanın en yüksek seviyesine çıktı. Token, günün erken saatlerinde yüzde 5’e kadar yükseldi ve gün içinde bu oran daha da artarak altcoini Kasım ayından bu yana en güçlü noktasına tırmandırdı.

Monero da (XMR) gün boyunca yeşil renkteydi ve bu süreçte önemli bir direnç seviyesine yaklaşma çabalarında.

ADA 8 Kasım’dan Bu Yana En Güçlü Noktasında

ADA, Perşembe günü etkileyici bir toparlanma gösterdi ve altcoinin fiyatı bu süreçte 11 haftanın en yüksek seviyesine çıktı.

ADA/USD, Çarşamba günkü 0.3537 dolarlık düşük seviyenin ardından, bugün erken saatlerde 0.3866 dolarlık gün içi en yüksek seviyesine tırmandı.

GCM Yatırım Banner

Bunun sonucunda Cardano, fiyatın en son 0.41 doların üzerine çıktığı 8 Kasım’dan bu yana en güçlü noktasına ulaşmış oldu.

Tüccarlar, 0.3875 noktasına yakın kâr elde etmiş gibi göründüğü için ADA önceki kazançlardan daha düşük seviyelere inmiş durumda. Piyasa değeriyle en büyük 8. kripto para birimi konumundaki ADA’nın fiyatı, haber yazımı esnasında 0.3775 dolar civarında işlem görüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

ADA’nın 0.3875 dolar engelini aşması için, 69.22 noktasında seyreden göreceli güç endeksinin muhtemelen 74.00 noktasını geçmesi gerekecek.

Altcoinin piyasa değeri, haber yazımı esnasında 13,052,493,867 dolar civarında. Piyasada daha fazla alıcı var ve 24 saatlik işlem hacmi istikrarlı bir şekilde artıyor. Bu durum boğaların piyasadan sorumlu olduğunun ve alıcıların bu olumlu trendden faydalandığının bir işareti olabilir.

ADA, şu an için alıcıların piyasayı kontrol etmesiyle sağlıklı bir yükseliş trendinde işlem görüyor. Dijital para, destek seviyesinde güçlü kalırken, daha fazla kazanç elde etme adına direnç seviyelerini kırmaya çalışıyor. Daha fazla işlem hacminin gelmesiyle, Cardano fiyatının yakında yeni zirvelere ulaşması ihtimal dahilinde.

XMR Uzun Vadeli Direnç Bölgesi Yakınına Geldi

ADA’ya ek olarak, XMR de günün erken saatlerinde yükseldi ve önemli bir direnç seviyesine yaklaştı.

XMR/USD, günün erken saatlerinde 178.15 dolarlık bir zirveye ulaştı ve bu hareket, 169.84 dolara düştükten yalnızca bir gün sonra geldi.

Bugünkü yükseliş, Monero’yu en son Pazar günü kırdığı 180 dolardaki uzun vadeli direnç seviyesine yaklaştırmış oldu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Göreceli güç endeksi (RSI) 63.25 civarında seyrederken, boğaların XMR’yi tekrar 180 dolar seviyesinin üzerine çıkarması için, fiyat gücünün önce 65.00 seviyesini geçmesi gerekecek.

Piyasa değeriyle en büyük 23. kripto para birimi olan Monero, haber yazımı esnasında, son 24 saatte yaklaşık yüzde 3 civarında yükselişle 175.35 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.