Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AB’nin Rusya’yı Hedef Aldığı 11. Yaptırım Paketi Hazır!

Ukrayna topraklarını ilhak ettiği için iki yıla yakın zamandır Rusya’yı yaptırım ağıyla çevrelemeye çalışan AB’nin 11. kez hazırladığı paketin içeriği duyuruldu.
AB’nin Rusya’yı Hedef Aldığı 11. Yaptırım Paketi Hazır!
HABER GİRİŞ

Londra merkezli Financial Times gazetesi, Nisan ayında Avrupa Birliği (AB) kaynaklarına dayandırarak yaptığı haberde, Rusya için ufukta yaptırımın olmadığını yazsa da gelişmeler aksi yönde oldu. AB, Rusya’ya yönelik oluşturduğu 11. yaptırım paketi için ısrarını sürdürdü.

Yaptırım paketinde, 70 kişi ve 30 kuruluşun adı geçti. Ayrıca Drujba boru hattı da yaptırım kapsamına alındı.

Konuya ilişkin duyuru, Polonya’nın AB Büyükelçisi Andrzej Sadosz tarafından geldi.

Gazetecilere konuşan Sadosz, yeni yaptırım listesinde adı geçen 70 kişinin özellikle ‘çocukların sınır dışı edilmesinden sorumlu’ olduğunu söyledi.

Rusya’ya uygulanan yaptırımları delen ve Rus askeri güçlerine destek veren 30’dan fazla ticari kuruluşun eklendiğini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Büyükelçi, “Liste ayrıca, yaptırımların Drujba’nın güney kolunun tamamını kapsaması ve Rus yük römorklarının giriş yasağına ilişkin Polonya önerilerini de içeriyor” diye konuştu. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.