Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’li Havacılık Hisseleri Artan Beklentilerle Güçlü Yükseliyor

Yükselişle açılan Wall Street'te havacılık şirketlerinin hisseleri kayda değer kazançla hareket etti.
ABD’li Havacılık Hisseleri Artan Beklentilerle Güçlü Yükseliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünkü kazançlarını genişleten ABD piyasaları 25 Mayıs seansına yükselişle başladı. Amerikan hisse senedi piyasasının yaklaşık yüzde 75’ini kapsayan S&P 500 Endeksi’nin en iyi performanslarının havacılık şirketleri tarafından kaydedilmesi dikkat çekti.

Rezervasyonlarda hızlanmaya işaret ederek Haziran ayında pozitif FAVÖK olacağını tahmin eden United Airlines (UAL), American Airlines Group (AAL) ve Delta Air Lines (DAL) en çok yükselenler arasında yer aldı.

United Airlines bugünkü açıklamasında ikinci çeyrek birim gelirinde ve çekirdek marjlarda daha küçük bir düşüş öngördüğünü belirtti.
United Airlines Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

United, biletli getirilerin ikinci çeyrekte hızlandığını söylerken aynı dönem için kapasitenin 2019’a kıyasla en az yüzde 46 düşeceği ve sağlık krizi sırasında Hindistan ve İsrail’e daha az uçuşla zarar göreceği uyarısında bulundu.

Dün 56,14 dolardan kapanış yapan hisseler, bugüne 57,65 dolarla başladı. Yükselişi sürdüren AAL kodlu hisseler yazım sırasında yüzde 5’e yakın kazançla seyrederken görüldü. Aynı esnada yüzde 4,92 yükselen American Airlines hisseleri S&P 500 Endeksi’nin ikinci en çok yükseleni olarak öne çıktı.

Rakipleri gibi artıda seyreden Delta Air Lines (DAL) yüzde 4 artıda 48 dolardan işlem gördü. Bu arada Boeing de yüzde 1,80 yükselişle Dow Jones endeksinin en iyi performansını kaydetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu