Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’de Özel Sektör İstihdamı Beklentileri Aştı: 324 Bin

ABD tarafından küresel pay piyasalarını ve yatırım araçlarını etkileyecek veriler açıklanmaya devam ediyor. İstihdam verisi nasıl geldi? İşte detaylar;
ABD’de Özel Sektör İstihdamı Beklentileri Aştı: 324 Bin
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dünyanın en büyük ekonomisi olan Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) özel sektör istihdamına yönelik istatistikler açıklandı. ADP Araştırma Enstitüsü’nün Stanford Digital Economy Lab iş birliğiyle hazırlanan verilere göre Temmuz ayında özel sektör istihdamı 324 bin arttı.

Hizmet sektöründeki istihdam ise 303 bin yükselirken ücret artışlarındaki düşüş devam etti. Çalışanların elde ettiği ücret Temmuz’da yıllık yüzde 6,2 düştü. Bu oran Kasım 2021’den bu yana en yavaş artış olarak kayıtlara geçti.

ADP Kıdemli Ekonomisti Nela Richardson verilere yönelik yaptığı değerlendirmede ekonominin tahminlerden daha iyi performans gösterdiğini paylaştı.

Son Günlerdeki Önemli Gelişmeler

Uluslararası derecelendirme kuruluşu Fitch, 2 Ağustos’ta paylaştığı raporda ABD hükümetinin uzun vadeli kredi notunu AAA’dan AA+’ya indirdiğini açıkladı. Görünüm negatif izlemeden durağana çevrildi.

ABD Hazine Bakanlığı, 2023’ün üçüncü çeyreğinde 1 trilyon 7 milyar dolar borçlanmanın beklendiğini paylaştı.

GCM Yatırım Banner

Ukrayna Maliye Bakanlığı, ABD’den 1,25 milyar dolar tutarında hibe aldığını duyurdu.

ABD Ticaret Bakanlığı, 27 Temmuz’da  ülkenin büyüme verilerini paylaştı. Tüm mal ve hizmet faaliyetlerinin toplamı olan GSYİH, Nisan-Haziran dönemi için yıllık yüzde 2,4 oranında arttı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.