Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’de İşsizlik Maaşı Başvuruları Beklentiyi Aşmaya Devam Ediyor

ABD’de haftalık işsizlik maaşı başvurularına ilişkin veriler paylaşıldı. 7 Nisan haftası itibarıyla başvurular son verilerde de beklentileri aştı.
ABD’de İşsizlik Maaşı Başvuruları Beklentiyi Aşmaya Devam Ediyor
HABER GİRİŞ

ABD Çalışma Bakanlığı, Amerika’daki işsizlik ödeneği başvurularına ilişkin haftalık verilerini paylaştı. Mart ayının son haftasında beklentileri aşan işsizlik ödeneği başvuruları geçen hafta da benzer şekilde beklenti üstü geldi.

Rapora göre ilk kez işsizlik maaşı talebinde bulunanların sayısı önceki haftayla kıyaslandığında geçen hafta 11 bin kişilik artış gösterdi.

Böylece 8 Nisan Cuma gününde kapanan haftada işsizlik maaşı başvuruları 232 bin seviyesindeki beklentileri aşarak 239 bine ulaştı.

Son verilerle birlikte işsizlik maaşı başvurularının 15 Ocak’tan itibaren en yüksek seviyeye ulaştığı ortaya çıktı. Bir aylık ortalama işsizlik maaşı başvuruları ise bir önceki haftayla karşılaştırıldığında 2 bin 250 kişi artarak 240 bin oldu.

Bu artışla dört haftalık ortalama işsizlik maaşı başvuruları 20 Kasım 2021 tarihinden bu yana en yüksek noktaya geldi. İşsizlik maaşı için başvuru yapanların sayısı önceki hafta 228 bin olarak kayda geçmişti.

GCM Yatırım Banner

Mart ayı enflasyon verisi 22 ayın en düşük seviyesine çekilerek yüzde 5,0 oranında gelen ABD’de işsiz vatandaşların mali yardım beklentisinin sürüyor olması, enflasyonla mücadelesinde istediği noktada olan Amerika’da istihdam konusunun kritik konu başlıkları arasında yer aldığını gösterdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.