Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’de DeFi’nin Mali Suçlar Üzerindeki Etkisi Araştırılıyor

ABD’de bankacılık sektörünü düzenleyen FinCEN, DeFi’nin suçlar üzerindeki etkisine dair geri bildirim istiyor. Detaylar haberde...
ABD’de DeFi’nin Mali Suçlar Üzerindeki Etkisi Araştırılıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD mali düzenleyicisi, merkeziyetsiz finansın (DeFi) mali suçlar ile mücadele çabalarını nasıl etkileyebileceği konusunda bankacılık sektöründen geri bildirim almak istiyor. Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN), DeFi’ye dikkatlice baktığını söylerken, ajansın vekil direktörü Himamauli Das, dijital varlık ekosistemi ve sanal para birimlerinin ajans için öncelikli bir alan olduğunu belirtti.

Das, ajansın ek düzenlemelerin veya rehberliğin gerekli olup olmadığına karar vermek için kripto para birimleri ve dijital varlıklar için Kara Para Aklamayı Önleme (AML) ve Terörizmin Finansmanıyla Mücadele (CFT) çerçevesine yakından baktığını sözlerine ekledi.

ABD hükümetinin ilgili paydaşlarıyla temas halinde olduklarını belirten Das, “Güvenlik açıkları ve riskler hakkındaki değerlendirmenizi daha iyi anlamak için bankacılık topluluğu da dahil olmak üzere sektörle işbirliğini memnuniyetle karşılıyoruz.” diye konuştu.

Düzenleyici, özellikle DeFi’nin AML ve CFT çabaları için kritik olan finansal aracıların rolünü azaltma veya ortadan kaldırma potansiyeli konusunda endişesini dile getiriyor.

Das, DeFi’nin finansal hizmetler endüstrisini etkilemeye devam edeceğini kabul ettiğini ve ajansın dijital varlıkların kötüye kullanılmasından kaynaklanan yasa dışı finans ve ulusal güvenlik risklerini azaltması gerekeceğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

FinCEN’in AML ve CFT çerçevelerine ilişkin değerlendirmesi, ABD Başkanı Joe Biden tarafından Mart ayında yayınlanan Dijital Varlıkların Sorumlu Gelişiminin Sağlanmasına ilişkin Yürütme Kararının bir parçası olarak geliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın