Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’de Bankalara Likidite Riskleri Konusunda Uyarı Yapıldı

Kripto paralara yönelik duyurular ve önlemler devam ediyor. ABD’de birçok düzenleyici kurum ortak bir açıklama yaparak bankaları uyardı. İşte detaylar;
ABD’de Bankalara Likidite Riskleri Konusunda Uyarı Yapıldı
HABER GİRİŞ

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED), ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) ve Paranın Kontrolü Ofisi (OCC), kripto varlıklarla ilgili güvenlik açıklarına dikkat çekerek bankaları kapsayan likidite risklerine karşı ortak duyurular paylaştı.

Açıklamalarda, kripto varlıklarla ilgili kuruluşlardan sağlanan belirli finansman kaynaklarının, mevduat giriş ve çıkışlarının ölçeği ile zamanlamasının tahmin edilememesi nedeniyle bankalar için yüksek likidite riskleri oluşturabileceği vurgulandı.

Artan risklere işaret edilerek kripto varlıkla ilgili kuruluşlar tarafından belirli finansman kaynakları kullanan bankaların likidite risklerini aktif olarak izlemesinin önemli olduğu ifade edildi.

Ayrıca bu tür fonlama kaynaklarından gelen likidite risklerinin seviyesiyle orantılı etkili risk yönetimi ile kontrollerini sürdürmesinin kritik bir konu olduğu paylaşıldı. (AA)

Şimdi Kayıt Olun
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.