Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD ve Çinli Diplomatlar Bir Araya Geldi

ABD Dışişleri Bakanı ile Çinli üst düzey diplomat Wang'ın bugün Cakarta'da bir araya geldiği ve görüşmenin samimi ve yapıcı bir havada geçtiği bildirildi.
ABD ve Çinli Diplomatlar Bir Araya Geldi
Yorum

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken bugün EndoneÇin Dışişleri Bakanı Wang Yi ile Perşembe günü Endonezya’nın başkenti Cakarta’daki Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN) Dışişleri Bakanları toplantısında bir araya geldi.

İkili görüşmenin samimi ve yapıcı bir havada geçtiğini bildiren Blinken, görüşmenin rakip süper güçler arasındaki rekabeti yönetme kapsamında yapıldığını kaydetti.

Wang ve Blinken’ın Jakarta’nın merkezindeki bir otelin toplantı odasında görüştü. Görüşmenin detaylarını ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Matthew Miller aktardı.

İki Ülkenin Potansiyel İş Birliği Görüşüldü

Miller yaptığı açıklamada, ikili görüşmenin samimi ve yapıcı geçtiğini hem farklılık alanlarını hem de potansiyel iş birliğini kapsadığını vurguladı.

İkili toplantının çok çeşitli konularda olduğunu paylaşan Miller, ABD çıkarlarını açıklığa kavuşturmak ve yanlış algılama, yanlış hesaplama riskini azaltma yönünde olduğunu bildirdi.

Reuters haberinde ikilinin gerçekleştirdiği toplantının, rekabeti sorumlu bir şekilde yönetmek için açık iletişim kanallarını sürdürme çabalarının bir parça olduğuna işaret edildi.

Miller görüşmeye ilişkin verdiği detaylarda, ABD’li üst düzey diplomatın Tayvan Boğazı boyunca barış ve istikrarı korumanın önemine de vurgu yaptığına dikkat çekti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu