Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD Resesyona Girerken Haftalık İşsizlik Başvuruları Azaldı

Dünyanın en büyük ekonomisinin izlenen verilerinden haftalık işsizlik maaşı başvuruları beklentileri karşılamadı. İşte sonuçlar;
ABD Resesyona Girerken Haftalık İşsizlik Başvuruları Azaldı
HABER GİRİŞ

ABD Çalışma Bakanlığı’nın açıkladığı verilere göre 23 Temmuz ile sona eren haftada işsizlik ödeneği için başvuru sayısı belli oldu.

Başvuru sayısı, 253 binlik beklentinin üzerinde gelerek 256 bin olarak açıklandı. Bir önceki haftanın seviyesi 10 bin artırılarak 251 binden 261 bine revize edildi.

Söz konusu haftada 4 haftalık hareketli ortalama ise 249 bin 250 kişi olarak paylaşıldı.

Böylelikle önceki haftanın yukarı yönlü revize edilmiş ortalaması olan 243 bine göre 6 bin 250 artış gerçekleşti. Bir önceki haftanın ortalaması 2 bin 500 artırıldı.

16 Temmuz’da sona eren hafta için sigortalı işsizlik oranı, önceki haftanın revize edilmemiş oranıyla aynı kalarak yüzde 1 oldu.

Aynı haftada süregelen işsizlik için başvuru sayısı, önceki haftanın revize edilmemiş 1 milyon 384 binlik seviyeden 25 bin düşüşle 1 milyon 359 bine geriledi.

GCM Yatırım Banner

Bugün aynı dakikalarda açıklanan kritik ABD gayri safi yurt içi hasıla (GSYİH) okuması da beklentileri karşılamadı. Ekonomistler, ikinci çeyrekte ABD GSYİH’sinde büyüme beklerken veri küçülmeyi gösterdi. Bu da uzun süredir gündemde olan teknik resesyon için başlangıcı işaretledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.